видавництво Грамота

Порносайт, на який було посилання у підручнику з української мови, заблокували

24.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Порносайт novomirgorod.com, на який було посилання у підручнику з української мови для десятого класу, заблокували після звернення до кіберполіції. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці сторінці автор книжки Олександр Авраменко.

 

«Друзі, проблему з посиланням на порносайт вирішено: його вже заблоковано. Висловлюю вдячність заступникові міністра внутрішніх справ Антонові Геращенку. Цікаво, що я не звертався до Антона Юрійовича, він сам мене знайшов у соцмережі й запропонував допомогу. Моя повага Вам, Антоне Геращенко», – написав Олександр Авраменко.

Зазначимо, на момент випуску підручника, у книжці було посилання на сайт Новомиргородського району Кіровоградської області. У вересні 2020 року сайт Новомиргородськогл району змінився на порносайт.

Нагадаємо, 17 травня видавництво «Грамота» звернулося до Кіберполіції України з проханням заблокувати порносайт, посилання на який було в підручнику Авраменка «Українська мова. 10 клас» (2018). 20 травня сайт був доступним.

 

Як відомо, Олександр Аврменко – український педагог, теле- та радіоведучий, дослідник та популяризатор української мови та літератури. Автор понад п’ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури, Заслужений працівник освіти України (2017).

 

Видавництво «Грамота» заснували у 2000 році. Воно видає підручники й посібники для початкової, середньої та старшої школи, професійно-технічної освіти, вищої школи; наукові, науково-популярні й мистецькі видання; художню літературу.

 

Додамо, що Міністерстві освіти і науки України заявляло про занепокоєність громадськості щодо помилок та недоречного контенту у шкільних підручниках, і через це вирішили переглянути підхід до їхнього відбору.

 

Так, у соцмережах неодноразово публікувалися дописи із фотографіями шкільних підручників, де були помилки чи недоречна інформація. Наприклад, раніше у підручник «Всесвітня історія» для 10-го класу, замість історичної фотографії, потрапив мем з актором Кіану Рівзом.