* ESC - закрити вікно пошуку
Держкомтелерадіо
«После “Украины”» й «Сепар» – ще 7 книжок увійшли до переліку антиукраїнських
06.03.2025
В Україні оновили Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту й додали 7 нових російських видань за лютий. Про це повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення на своєму сайті.
Наразі перелік антиукраїнських книжок налічує 561 пропагандистських видання, що видали на території росії, в Україні та на її тимчасово окупованих територіях, в Італії та Франції.
Серед нових видань у переліку антиукраїнських:
- «После “Украины”» Валєрія Коровіна (видавництво «АСТ»);
- «Сепар» Єлєни Лаврової (видавництво «АСТ»);
- «Дневник добровольца» Дмитрія Краснова-Нємарського (видавництво «АСТ»);
- «Я шкурой помню наползавший танк» Юрія Хоби (видавництво «АСТ»);
- «ОстротА. Записки русского бойца из ада» Владіслава Єфрємова (видавництво «АСТ»);
- «Все, что должно разрешиться. Хроника войны. 2014-2022» Захара Прілєпіна (видавництво «АСТ»);
- «Война против России. Окончательное решение “русского вопроса”» Якова Кєдмі (видавництво «Яуза-пресс»).
Перелік покликаний проінформувати книгорозповсюджувачів та правоохоронні органи про те, що спроби розповсюдження включених до Реєстру видань може містити ознаки злочинів, відповідальність за вчинення яких передбачена такими статтями Кримінального кодексу України:
- Стаття 109: Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;
- Стаття 110: Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
- Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;
- Стаття 300. Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію;
- Стаття 436: Пропаганда війни;
- Стаття 436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів;
- Стаття 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.
З повним переліком антиукраїнських видань можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.
Як повідомлялось, у січні в Україні оновили перелік видавничої продукції антиукраїнського змісту, туди додали 9 російських книжок.
До цього у 2023 році Держкомтелерадіо сформував Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого діють штрафи, на заміну Переліку видавничої продукції, який існував з 2018 року.
Про те, як саме працює реєстр, можна дізнатися за посиланням.
Чільне фото: FreePik
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості