короткий список

Премія Ґонґадзе оголосила короткий список 2021 року

02.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Капітула Премії імені Георгія Ґонґадзе оголосила короткий список номінантів і номінанток на здобуття відзнаки у 2021 році. Про це повідомляється на сайті Українського ПЕН.

 

До фіналу ввійшли:

 

Мирослава Барчук (1968) – журналістка, телеведуча. У професії з середини 1990-х. Працювала на «5 каналі», ТВі, «Еспресо», була редакторкою журналу Welcome to Ukraine. Нині є ведучою програми «Зворотний відлік» на Суспільному.

 

Борис Давиденко (1980) – журналіст, редактор. Працював в українському Forbes, був головним редактором аналітичної платформи VoxUkraine, нині очолює редакцію Ліга.net.

 

Марічка Паплаускайте (1988) – журналістка, редакторка. Співзасновниця видання The Ukrainians, головна редакторка онлайнового журналу Reporters; викладачка Школи журналістики Українського католицького університету, авторка репортажної книжки «Бог дивовжних людей та інших грішників».

Ім’я лавреата стане відомим під час урочистої церемонії 21 травня. Цього дня Георгію Ґонґадзе мало виповнитися 52 роки. Сума винагороди для переможця складає 100 тис. грн.

 

Зауважимо, до довгого списку номінантів на здобуття Премії імені Георгія Ґонґадзе цього року увійшли 18 українських журналістів і журналісток.

 

За умовами Премії, лише члени Капітули мають право номінувати журналістів на її здобуття.

 

Критерії для висунення претендентів: відданість принципам та цінностям незалежної журналістики, професійність і компетентність, інноваційність, суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому, створення матеріалів, що призвели до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

 

Претендувати на Премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років лишалися в професії.

 

Раніше премія імені Георгія Ґонґадзе оголосила оновлений склад Капітули. Нагадаємо, переможцем Премії 2020-го року став Павло Казарін.

 

Як відомо, Премія імені Георгія Ґонґадзе була заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з powered KMBS Alumni platform та виданням «Українська правда». Першим лавреатом Премії став Вахтанґ Кіпіані.

 

Чільна: pen.org.ua