Ірландія

Премію Орвелла отримали дві книжки про Конфлікт у Північній Ірландії

26.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі премії Джорджа Орвелла анонсувало двох цьогорічних лауреатів. Про це повідомляє видання The Guardian.

У категорії «Художня література» премію отримала британо-ірландська авторка Енн Барнс за роман «Молочар» (Milkman), який минулого року вже був відзначений Букерівською премією.  А в категорії «Політичний нон-фікшн» нагорода дісталася американцеві Патріку Редден Кіфу за «Нічого не сказати» (Say Nothing).

 

Обидві книжки присвячені Конфлікту у Північній Ірландії (Період, який залишився в історії під назвою The Troubles). Події роману «Молочар» відбуваються у 1970-ті роки й розповідають історію життя ірландської дівчини, а нон-фікшн «Нічого не сказати» присвячена вбивству 38-річної Джин Макконвіл, яке, на думку автора, вчинили бойовики ІРА.

 

Премія Орвелла – відзнака названа на честь відомого британського письменника та журналіста Джорджа Орвелла, вшановує авторів за суспільно-актуальне та політичне письмо, яку присуджує “The Orwell Foundation”. Фундація слідує заповіту письменника, який прагнув перетворити «політичне письмо у мистецтво».

 

Кожен переможець отримав грошову винагороду £3,000.

 

Премія імені Джорджа Орвелла присуджується за твори, які «здатні перетворити політичний текст на мистецтво». Таке побажання залишив сам Орвелл у своєму заповіті. Призовий фонд премії становить 3 тисячі фунтів.

 

Раніше повідомлялося, що журі премії Джорджа Орвелла оголосило довгі списки цьогорічних претендентів.

 

Як відомо, минулого року репер та письменник із Шотландії Loki (Даррен Мак-Ґарві) став лауреатом премії Джорджа Орвелл за книжку «Сафарі бідності» (Poverty Safari).