документальний фільм

Про фантастичних українців книжкової сфери зняли фільм

27.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Про відомих представників книжкової сфери України зняли документальну стрічку. Це частина проєкту «Фантастичні українці», що реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Героями епізоду «Фантастичні українці. Література» стали письменники, літературознавці, критики, культурні менеджери, журналісти та видавці.

 

Зокрема, Валерій Ананьєв розповів, як новачку видати книжку самотужки, Макс Кідрук та Марк Лівін — про те, як сучасному авторові працювати із соцмережами, Андрій Курков — про 600 відмов від видавництв до підписання першого контракту, а Ірена Карпа й Оксана Забужко екстремально в режимі онлайн поділилися власними спостереженнями щодо розвитку української літератури.

 

 

Іван Малкович, очільник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», що свого часу привіз в Україну «Гаррі Поттера», розказав, як відбувається процес видання книжок від купівлі прав до редагування й відправки до книгарень. Засновниці порталу «Читомо» Ірина Батуревич та Оксана Хмельовська розказали, чому книжкових рецензій мусить бути більше та як «Книжковий Арсенал» став найкращим літературним фестивалем світу.

 

 

Своїми видавничими секретами поділились Антон Мартинов та Олексій Жупанський. Любителі фантастики впізнають автора Володимира Арєнєва, а фанати коміксів почують всю правду від співзасновниці «Kyiv Comic Con» Марії Шагурі. Літературні критики Костянтин Родик, Євгеній Стасіневич та Богдана Романцова розказали про перспективи української прози й поезії в міжнародному контексті, українські книжкові відзнаки та прогнози щодо майбутнього нобеліата з літератури.

 

Імена решти фантастичних українців, що відзнялися у фільмі, читайте на сторінках проєкту у Facebook та Instagram.

 

Зовсім скоро стрічку покажуть на українських телеканалах.

 

 

«Фантастичні українці» — цикл із чотирьох фільмів про сучасну українську музику, кіно, літературу та візуальне мистецтво. Кожна серія досліджує національний культурний контекст, а герої розповідають про створення сучасного мистецького продукту, систему культурних цінностей у суспільстві та спадок, який ми залишаємо молодшим поколінням.

 

Нагадаємо, триває збір коштів на фільм про Олега Лишегу.