злочини росії

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

28.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони до супутникового оператора Eutelsat, що ретранслює російські пропагандистські канали. Про це повідомляється на офіційному сайті «Репортерів без кордонів».

Як зазначено в офіційному повідомленні організації, 17 листопада 2022 року адвокат «Репортерів без кордонів» Патріс Спінозі звернувся до Державної ради, яка має у Франції повноваження вищої адміністративної інстанції, з проханням скасувати відмову ARCOM вживати заходів щодо Eutelsat. У своєму рішенні від 29 вересня регулятор визнав себе некомпетентним щодо трансляції російської пропаганди через супутники французького оператора Eutelsat.

 

Водночас організація «Репортери без кордонів» подала клопотання, попросивши адміністративного суддю визнати терміновість припинення рішення ARCOM та незаконність дій регулятора.

 

Рішення ARCOM було ухвалено у відповідь на конкретний та обґрунтований запит «Репортерів без кордонів», що ґрунтується на досьє, підготовленому «Комітетом Дідро». У своєму листі від 8 вересня організація попросила ARCOM адресувати Eutelsat офіційне повідомлення про припинення мовлення трьох російських телеканалів, на яких базується військова пропаганда Кремля. Ці три канали поширюються у складі пакетів російських операторів НТВ+ і Триколор.

 

«Дуже прикро, що ARCOM відмовляється займатися важливими питаннями боротьби з пропагандою та підтримки журналістики дуже. RSF просить Державну раду визнати це незаконним. Ми живемо в епоху гібридної війни. Чи слід вважати, що Eutelsat приєднався до тих, хто на ній наживається? Той, хто не хоче бачити, гірший за сліпого», – заявив генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар.

 

Репортери без кордонів – міжнародна недержавна організація, що займається захистом прав людини, проводить боротьбу з цензурою та виступає за звільнення журналістів, які перебувають в ув’язненні, пов’язаному з їхньою професійною діяльністю. Заснована 1985 році у французькому місті Монпельє. Нині штаб-квартира організації розташована у Парижі.

 

Нагадаємо, Росія скоїла понад 450 злочинів проти медіа в Україні

 

Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

 

Читомо та Український ПЕН запустили правозахисний медіапроєкт про авторів-політв’язнів

 

Чільне фото: The Local France, Bertrand Guay