злочини росії

Репортери без кордонів знову вимагають звільнити ув’язнену у Криму журналістку Данілович

01.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) засудила вирок  російського окупаційного суду в Криму щодо української журналістки Ірини Данилович і вимагає її звільнення. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті RSF.

 

«Цей драконівський вирок має на меті змусити замовкнути відважного журналіста та залякати останніх незалежних працівників ЗМІ в Криму», — заявив керівний директор «Репортерів без кордонів» Крістіан Мір.

 

Він назвав звинувачення абсолютно безпідставними.

 

«Вимагаємо звільнення Ірини Данилович», — наголошують у заяві організації.

 

Як відомо, Ірина Данілович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. 

 

Данілович інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф). 

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данілович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як повідомлялося, російський суд у Криму засудив Данілович до 7 років позбавлення волі. Репортери без кордонів уже вимагали звільнення Данілович раніше.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянської журналістки Ірини Данилович