Болгарія

Роман Гаськи Шиян «За спиною» виходить болгарською

27.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Болгарії виходить переклад роману Гаськи Шиян «За спиною». Про це йдеться на сайті болгарського видавництва Colibri.

Болгарською мовою роман переклала Пенка Кинева, дизайн обкладинки Стефана Касарова. Офіційно у Болгарії роман вийде 29 жовтня. Вартість книжки на сайті видавництва − 20 болгарських левів. Переклад здійснили за підтримки програми ЄС «Креативна Європа» i програми Translate Ukraine Українського інституту книги.

«Роман «За спиною» — про сучасну Україну з її національно-моральними проблемами, про борг і патріотизм, про жіночу долю у традиційному патріархальному суспільстві. Роман, що шокує своїми натуралістичними сексуальними сценами, богоборством, бунтівним ставленням до родини та соціальних цінностей. Роман, що отримав високу оцінку та схвалення критиків і читачів», − зазначають у болгарському видавництві.

 

Додамо, це не перший переклад роману, − раніше він вийшов хорватською.

 

Нагадаємо, що роман «За спиною» вийшов 2019 року у видавництві «Фабула». Книжка отримала кілька відзнак та нагород. Найважливіша із них — Літературна премія Європейського Союзу. Також Шиян перемогла в номінації «Проза» премії «ЛітАкцент року 2019». Крім цього за цей роман авторку нагородили премією «Еспресо. Вибір читачів 2019» (номінація «Література для дорослих»). Також книжка потрапила до довгого списку «Книги року ВВС». А в межах BookForum Best Book Award письменниці вручили відзнаку директорки Українського інституту книги Олександри Коваль.