Календар подій

Відбудуться відкриті лекції з теорії перекладу літератури

Відбудуться відкриті лекції з перекладу літератури «The untranslatability of texts. Unseen stories».

Захід проведуть  в межах серії семінарів від Archipelagos (організатор: Kolegium Europy Wschodniej) та Translate Ukraine Summer Institute (організатори: University of Alberta, Harvard University, Columbia University, Cambridge University, Ossolinski National Institute).
Лекції:
  • 15:45 «Неперекладність художніх текстів — наше благо чи прокляття?» з Єжи Ярнєвичем.
Єжи Ярнєвич — польський поет, літературний критик, перекладач і есеїст. Нагороджений премією Nike 2022, найважливішою відзнакою в польській літературі, а також медаллю «За заслуги перед культурою» — Gloria Artis (2006). Він опублікував дванадцять томів поезії, тринадцять критичних книг про сучасну ірландську, британську та американську літератури, також багато дописував для різних журналів, зокрема Poetry Review, Irish Review, Cambridge Review. Єжи перекладав твори багатьох романістів і поетів, зокрема Джеймса Джойса, Джона Бенвіля, Шеймуса Хіні, Реймонда Карвера та ін.
  • 17:30 «Unseen Stories» з Кацпером Бартчаком

 

Кацпер Бартчак викладає американську літературу в Лодзькому університеті. Він двічі був стипендіатом програми Фулбрайта в Стенфордському та Прінстонському університетах. Кацпер видав книгу про Джона Ешбері та збірку есеїв з теорії літератури. Лектор перекладав польською мовою вірші Пітера Гізі, Рей Армантраут і Чарльза Бернштейна. Також він є автором чотирьох власних поетичних збірок.
Archipelagos прагне відкрити розмаїття європейських літературних голосів, підтримуючи роль перекладачів як дослідників літератури, написаної менш вживаною мовою, і зміцнюючи досвід професіоналів книжкової мережі. Archipelagos співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа».
Охочі долучитися онлайн зможуть на сторінці Kolegium Europy Wschodniej.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект