Google

Росія оштрафувала Google за «непрозоре» блокування контенту на YouTube

27.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У росії федеральна антимонопольна служба (ФАС) оштрафувала Google через «непрозорі» правила блокування облікових записів на YouTube. Про це повідомили у ФАС.

Штраф у 2 млрд рублів ($35 млн) виписали за те, що YouTube «зловживає домінантним становищем на ринку сервісів», — повідомила антимонопольна служба. Google має сплатити його протягом двох місяців з моменту набуття чинності документа про накладення штрафу. 

 

«Ми вивчимо офіційні документи й після цього ухвалимо рішення про подальші кроки», — повідомили в російському офісові Google.

 

Антимонопольна служба завела справу на Google у квітні 2021 року, а в лютому 2022-го визнала, що компанія порушила антимонопольний закон. Регулятор вважав, що правила компанії про блокування облікових записів та контенту на YouTube «непрозорі, необ’єктивні та непередбачувані».

 

Така політика призводить до «раптових блокувань та видалення облікових записів користувачів без попередження та обґрунтування дій. Це обмежує інтереси користувачів та обмежує конкуренцію на суміжних ринках», — заявили у ФАС.

 

У липні 2022 року ФАС також зобов’язала Google дозволити сторонні способи оплати Google Play. Якщо порушення не усунуть протягом місяця, служба може розпочати антимонопольну справу.

 

Нагадаємо, у березні роскомнагляд звернувся до компанії Google LLC із закликом «негайно припинити» обмеження на платформі YouTube щодо російських ЗМІ. З початком вторгнення рф в Україну YouTube почав блокувати всі державні медіа рф в усьому світі.