* ESC - закрити вікно пошуку
злочини росії
Росія скоїла понад 450 злочинів проти медіа в Україні
25.10.2022За вісім місяців повномасштабної війни росія скоїла 457 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчить моніторинг Інституту масової інформації.
Станом на 24 жовтня російські військові вбили загалом 42 журналісти в Україні. З них вісім журналістів убили під час виконання професійних обов’язків (три українських та п’ять іноземних). 34 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання ними журналістських обов’язків.
З повним списком убитих журналістів можна ознайомитися можна за посиланням.
Протягом вересня-жовтня повномасштабної війни загинули четверо медійників, які захищали країну в лавах Збройних сил України:
- Дмитро Шиповський, оператор, військовослужбовець, загинув 21 вересня, потрапивши під мінометний обстріл в районі села Дружба Донецької області. Він захищав Україну в лавах ЗСУ з березня цього року.
- Юрій Лелявський, журналіст, начальник служби зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України. Загинув на півдні країни у бою з російськими окупантами.
- Сергій Силкін, колишній звукорежисер Суспільного, військовослужбовець з Івано-Франківська. Загинув 17 жовтня в бою з російськими окупантами неподалік Бахмута Донецької області.
- Василь Яворський, режисер телеканалів «Перший Західний» та «Еспресо», співавтор проєкту «Історія Героя», боєць 103 бригади ТРО ЗСУ. Загинув на Донеччині.
З початку широкомасштабного російського вторгнення щонайменше 215 телерадіомовників, онлайн- та друкованих медіа припинили повністю або частково свою діяльність через бойові дії та окупацію. Це переважно регіональні медіа із Запорізької, Херсонської, Хмельницької, Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, Сумської, Луганської, Чернігівської областей.
Окрім того, ІМІ зафіксував зникнення і втрату зв’язку зі щонайменше 14-ма журналістами з Маріуполя.
Нагадаємо, в Україні за вересень зафіксували 19 злочинів проти свободи слова. За пів року в Україні зафіксували 484 випадки порушення свободи слова.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості