крадіжки_рф

Росіяни поширюють методички про російську «жемчужину» Крим й моральне «Севастополезнавство»

12.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Росіяни публікують пропагандистські методички про незаконну окупацію Криму й «патріотичне виховання» севастопольських школярів. Про це вони повідомляють на своїх ресурсах.

У школах на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ) росіяни проводять позакласні заняття, де використовують методичний посібник «Крим в історії росії». Розповідаючи про події в Криму, росіяни заперечують окупацію півострова російськими збройними силами. Методичку опубліковано у видавництві «російське слово», що засноване у 1994 році й зараз займає провідні позиції на російському ринку навчальної літератури для дітей.

 

Школярам розповідають про нібито створення кримчанами загонів місцевої самооборони та замовчують захоплення контролю над півостровом так званими «зеленими чоловічками» — російськими військами у формі без розпізнавальних знаків.

 

«Методичний посібник “Крим в історії росії” призначений допомогти вчителям загальноосвітніх закладів розкрити основні етапи історичного розвитку цього регіону. У посібнику Крим характеризується як полікультурний регіон, де з давніх часів проживали представники різних народів. Особлива увага приділяється висвітленню історичних зв’язків Криму та росії і їхнього розвитку протягом кількох століть», — зазначається на сайті видавництва.

 

 

Також окупанти прагнуть розвинути «усвідомлення російської громадянської ідентичності» у школярів міста Севастополь. Для досягнення цієї мети росіяни опублікували на сайті Інституту розвитку освіти методичні рекомендації «Про викладання курсу “Севастополезнавство” у загальноосвітніх організаціях міста Севастополь у 2023/2024 навчальному році». Дітей вчать цінувати «досягнення своєї батьківщини росії» й проявляти інтерес до «пізнання історії, культури вітчизни».

 

Окупанти вважають, що необхідно нав’язувати «повагу до символів росії та міста Севастополь, державних свят, історичної та природної спадщини, пам’ятників рідного міста та країни в цілому, традицій різних народів, які проживають у країні та у місті Севастополь».

 

 

Крім того, росіяни шукають можливості впровадження курсу «Севастополезнавство» у школах на 2023/2024 навчальний рік: 

 

  • як навчальний предмет для середніх класів;
  • як елективний курс профільного навчання для старших класів;
  • як форма позаурочної діяльності для всіх класів.

 

У методичці представлені й інші пункти досягнення результатів вивчення курсу «Севастополезнавство», основний зміст яких можна передати такими тезами:

 

  • осмислення історичної традиції та прикладів громадянського служіння батьківщині та місту Севастополь;
  • уявлення про традиційні духовно-моральні цінності народів Росії, Криму та Севастополя;
  • орієнтація на моральні цінності та норми сучасного російського суспільства на ситуаціях морального вибору;
  • формування та збереження інтересу до вітчизняної та регіональної історії як важливої ​​складової сучасної суспільної свідомості;
  • уявлення про культурне різноманіття міста Севастополь, своєї країни та світу;
  • усвідомлення важливості культури як втілення цінностей суспільства та засоби комунікації; 
  • розуміння цінності вітчизняного та світового мистецтва, ролі етнічних культурних традицій та народної творчості; 
  • повага до культури народу свого краю та ін.

 

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації при РНБО України знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів про створення фейків проти України.

 

Читайте також: Російські вчителі отримали методички про те, як пояснювати школярам війну проти України 

 

Зображення: видавництво «російське слово» й Інститут розвитку освіти рф

 

Чільне фото (ілюстративне): BBC