бойкот рф

Російська письменниця Горалік не братиме участі в фестивалі Prima Vista

09.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Естонський фестиваль Prima Vista скасував виступи російської письменниці Лінор Горалік. Про це фестиваль повідомив на своєму сайті.

Як зазначили організатори фестивалю, виступи Лінор Горалік, редакторки інтернет-видання ROAR (Russian Oppositional Arts Review / Resistance and Opposition Arts Review), скасували через суперечливу інформацію про її діяльність, яка «викликала напругу серед інших іноземних гостей фестивалю».

 

«Prima Vista має давню традицію запрошувати на фестиваль російських опозиціонерів та дисидентів, яких тепло зустрічає місцева російськомовна авдиторія та ширше коло ентузіастів літератури. Організаційна команда Prima Vista не мала підстав сумніватися в протистоянні Лінор Горалік Путіну та в її підтримці України, але, враховуючи напруженість і реакцію, що виникла, ми наразі не бачимо іншого рішення, окрім як скасувати її виступи», — зазначила Кріста Ару, голова правління фестивалю.

 

Вона додала, що фестиваль вважає важливим пропонувати свободу слова та можливості для дискусій, однак скасовує виступи Горалік,  щоб послабити напругу. За словами Ару, це важкий вибір для фестивалю. Водночас Prima Vista «мусить продемонструвати сильну підтримку Україні в цій війні».

 

На своїй фейсбук-сторінці Горалік повідомила, що проведе один із запланованих виступів поза межами фестивалю, а подія про одяг росіян на мітингах скасована. Вона також зазначила, що не знала про відмову українок брати участь у фестивалі.

 

 

Як відомо, українські поетки Олена Гуйсейнова й Анна Грувер відмовилися брати участь в фестивалі через участь російської письменниці.

 

Анна Грувер — поетка, письменниця, есеїстка, перекладачка з Донецька. Співредакторка поетичного журналу Paradigma (2019- 2021). Авторка поетичної книжки «За вашим запитом нічого не знайдено» (2019), книжки «Її порожні місця» (2022).

 

Олена Гусейнова — поетка, журналістка, ведуча програм «Книжковий топ-7», «У нас усе культурно», «Культура. live», «Пряма мова», «Епізоди», «Без письменника» на «UA: Радіо Культура».

 

Лінор Горалік — російська письменниця, поетеса, есеїстка. Народилася в Дніпрі, до 2015 року мешкала у Москві, потім переїхала до Ізраїлю.

 

Нагадаємо, 2022 року п’ять українських авторів відмовилися від участі в норвезькому літературному фестивалі.

 

Зображення: kirjandusfestival.tartu.ee, semnasem.org