Wildberries

Російський онлайн-магазин «Wildberries» внесуть до санкційного списку – Держкомтелерадіо

24.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський онлайн-магазин «Wildberries», який має свідоцтва на торгівлю книжками в Україні, торгує книжками антиукраїнського змісту й буде внесений до санкційного списку. Про це заявив начальник управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції Держкомтелерадіо Сергій Олійник.

«Очевидно, що санкційний список поповнюватиметься, у тому числі й за рахунок книгорозповсюджувачів. Вірогідно, в ньому опиниться найбільший російський онлайн-рітейлер «Wildberries», який, отримуючи доходи та прибутки на українському ринку, податки сплачує до бюджету держави-агресора. Моніторингом усіх його ресурсів виявлено цілий «букет» порушень українського законодавства. Достатньо вже того, що адаптований для українського ринку «Wildberries.ua» торгує книгами в Україні, не отримавши свідоцтва про внесення до Держреєстру суб’єктів видавничої справи», – сказав Олійник в інтерв’ю агенції Укрінформ.

 

Він також зазначив, що інтернет-магазини має у продажі значну кількість книжок яскраво вираженого антиукраїнського змісту, у тому числі авторів, включених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та внесених до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи.

 

Як відомо, у 2018-му році президент України Петро Порошенко підписав указ, який вводить в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб, серед яких є і російські видавництва. Тоді санкції застосували до ТОВ «ТД Алгоритм», ЗАТ «Книжковий світ», ТОВ «Видавництво «Ексмо», ТОВ «Видавництво «Віче», ТОВ «Видавництво Центрполіграф», ТОВ «Видавництво Яуза», ТОВ «Видавництво АСТ», ТОВ «Видавничий дім «Пітер», ТОВ «Яуза-прес».

 

Раніше повідомлялося, що експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції, знайшла пропаганду держави-агресора у 18-ти книжках російського видавництва «Манн, Иванов и Фербер».

 

Джерело: Укрінформ