гуманітарна катастрофа

Російський ракетний обстріл пошкодив 3 одеські музеї, серед них — літмузей

20.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Унаслідок нічної російської ракетної атаки 20 липня в Одесі постраждав Одеський літературний музей. Про це повідомили на його фейсбук-сторінці.

Вибуховою хвилею пошкодило більшість вікон, постраждали інтер’єри музею, впала стеля у двох залах, заподіяна шкоду експонатам.

 

Постраждалих серед персоналу немає, музей негайно розпочав усунення пошкоджень.

 

Окрім літмузею, постраждали й Одеський археологічний музей та Музей західного та східного мистецтва.

 

В археологічному музеєві руйнувань зазнали вікна та двері, також повністю знищено будівлю Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, котрий розміщувався у пам‘ятці архітектури місцевого значення, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

 

«Сьогодні вночі окупанти знову атакували Одесу та Миколаїв. В результаті — в Одесі пошкоджені будівлі низки музеїв та повністю знищено щонайменше одну пам‘ятку в Миколаєві», — написав міністр.

 

Ткаченко наголосив, шо унаслідок російських обстрілів страждає історичний центр Одеси — об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тож Мінкультури готує лист до організації  з описом пошкоджень.

 

Нагадаємо, через підрив збройними силами росії Каховської ГЕС у зоні затоплення опинився музей-садиба українського письменника Остапа Вишні на Херсонщині.

 

Читайте також: В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

 

Світлини: Одеський літературний музей/Facebook