видавництва

Російський емігрант заснував видавництво, що окремою серією видає авторів з України

19.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США розпочало роботу видавництво Freedom Letters, яке матиме серію «Слова України». Про це повідомив російський видавець Ґеоргій Урушадзе.

Freedom Letters позиціонує себе як «вільне видавництво непідцензурної літератури».

 

За словами Урушадзе, окремим напрямком Freedom Letters стане серія «Слова України»: у ній вже опубліковані книжки «Сиди й дивись» Андрія Бульбенка та Марти Кайдановської українською мовою (водночас на сайті видавництва можна купити і російськомовну версію), збірка поезій Олександра Кабанова «Син сніговика», роман-квест «Логове Змієво» Артема Ляховича. 

 

Окрім того, серія продовжиться романом Олексія Нікітіна «Від імені вогню» та збіркою сучасної української поезії «Повітряна тривога», підготовленою спільно з українським видавництвом Laurus.

 

У коментарі Читомо директорка Laurus Поліна Лаврова розповіла, що Laurus не є партнером Freedom Letters, а тільки надає права на книжку Нікітіна. «Це видавництво засновує українську серію і публікує зокрема російськомовних українських авторів, які зараз опинилися не зовсім на часі. Такі автори часто не хочуть публікуватися в російських або російськомовних літературних журналах поруч із “хорошими русскімі”, проте продовжують писати», — зазначила вона.

 

Ґеоргій Урушадзе — колишній генеральний директор видавництва «Пальміра» та колишній генеральний директор російської національної літературної премії «Велика книга». Співзасновниками премії є міністерство культури рф, міністерство цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій рф, інститут російської літератури російської академії наук, російська книжкова спілка, російська бібліотечна асоціація, всеросійська державна телевізійна та радіомовна компанія, Газпром-Медіа холдинг та інші.

 

Нагадаємо, український ілюстратор Сергій Майдуков відмовився отримати премію миру імені Еріха Марії Ремарка 2023 разом із російською письменницею Людмілой Уліцкой.

 

Читайте також: Видавництва й медіа України, що пов’язані з росією і білоруссю

 

Зображення: freedomletters.org

 

(Виправлено 19.04.2023: інформацію про те, що Freedom Letters — російське видавництво замінено на дані про засновника видавництва Ґеоргія Урушадзе)