німеччина

Сергій Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Ремарка одночасно з росіянкою

16.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український ілюстратор Сергій Майдуков відмовився отримати премію миру імені Еріха Марії Ремарка 2023 разом із російською письменницею Людмілой Уліцкой. Про це він повідомив у листі комітету премії.

Лавреаткою премії у 2023 році стала російська письменниця Людміла Уліцкая. Вона отримає премію 22 червня в день 125-річчя Ремарка.

 

За словами голови журі премії Сузанни Менцель-Рідль, цьогорічна премія миру імені Ремарка мала трактуватися знак надії на примирення. «Останнім словом має бути мова людства, яка також об’єднує людей ворогуючих держав. Війна не повинна заглушити мову літератури та мистецтва», — зазначила вона.

 

«Саме тому ми сподівалися запросити письменника з Росії та художника з України до Оснабрюка, щоб відзначити їх премією миру імені Ремарка та спеціальною премією», – додала  віцеголова журі Катаріна Пьоттер.

 

Сергій Майдуков відмовився отримувати премію в один день з Уліцкою. «Для мене стало несподіванкою, що мене обрали, я отримав листа десь місяць тому. Спершу сказав, що іншим разом приїду, в подальшому листуванні написав, що не приїду зовсім. Гроші хочу більшою частиною покласти в монобанку, де збираю на авто для ЗСУ», — зазначив він у коментарі Читомо.

 

Премію миру імені Еріха Марії Ремарка вручає німецьке місто Оснабрюк що два роки, починаючи з 1991. У 2023 році премію вручать вшістнадцяте.

 

У 2005 році спеціальну відзнаку отримав Юрій Андрухович. 

 

Серед лавреатів — Тоні Джадт, Світлана Алєксієвич, Алі Ахмад Саїд Есбер, Лев Копелєв та інші. Серед людей, відзначеними спецнагородами є офіцер російського флоту Ґріґорій Пасько, а також російська правозахисна організація «Мемориал».

 

Повний перелік лавреатів та відзначених спеціальними нагородами можна переглянути за посиланням.

 

Як повідомлялося, артбук Сергія Майдукова “KYIV” та серія ілюстрацій Анни Сарвіри “The Plan” стали переможцями міжнародного конкурсу графічного дизайну та ілюстрації Joseph Binder Award.

 

Читайте також: Сергій Майдуков про шлях до ілюстрації, поради для початківців і свій новий артбук про Київ

 

Чільне фото: Alina Pankova/The Ukrainians