ЗСУ

Сергій Жадан долучився до лав Сил оборони й проходить вишкіл — Оновлено

06.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український письменник і поет Сергій Жадан долучився до лав 13 бригади Національної гвардії України «Хартія». Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Вступив до лав 13 бригади НГУ “Хартія”. Проходжу вишкіл. Служу українському народу», — розповів Сергій Жадан.

 

 

Для онлайн-видання «Лівий берег» Сергій Жадан повідомив, що три члени гурту «Жадан і Собаки» готувалися мобілізувалися й проходили ВЛК із зими. Під час поетичного вечора в Палаці спорту в Києві поет вже був рекрутом, тож писав керівництву заяву на відпустку.

 

Про намір Сергія Жадана мобілізуватися повідомлялося в сюжеті «Вікон» каналу СТБ, що вийшов в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» 25 березня. Журналістка Марія Малевська процитувала слова письменника під час свого репортажу із Серебрянського лісу на Луганщині. Вона сказала, що письменник зізнався: він і один із музикантів гурту «Жадан і Собаки» планують вступити до лав війська.

 

Крім того, під час презентації 25 травня у київському Палаці спорту своєї збірки «Усі вірші» Сергій Жадан зазначив, що усі кошти з концерту передадуть для ЗСУ, зокрема на потреби 13 бригади Національної гвардії України «Хартія», до якого і приєднався письменник.

 

Сергій Жадан раніше займався допомогою армії й волонтерив: збирав кошти на потреби ЗСУ, купував авто на фронт, влаштовував лотереї на підтримку війська й долучався до плетіння маскувальних сіток.

 

Як відомо, нещодавно до лав ЗСУ долучилися письменники Остап Українець і Євген Лір.

 

На Книжковому Арсеналі Читомо вперше презентувало книжку Наталі Корнієнко «Слова і кулі» — збірку інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами.

 

Фото: фейсбук-сторінка Сергія Жадана