BRD Literature Prize 2021

Жадан отримав Літературну премію Європейського Банку реконструкції та розвитку

13.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сергій Жадан отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману «Інтернат». Про це йдеться на офіційному сайті EBRD.

Премію у розмірі 20 тисяч євро розділять між собою автор роману та його перекладачі – Рейлі Костіган-Хьюмс та Ісаак Стекхаус Уілер. Англомовне видання роману вийшло у видавництві Yale University Press минулого року під назвою The Orphanage.

 

Оригінал книжки з’явився у 2017-му році у видавниці Meridian Czernowitz. Події роману відбуваються на Донбасі протягом трьох зимових днів 2015 року. Тридцятип’ятирічний вчитель української мови, на ім’я Паша, вирушає до міста, щоб забрати звідти свого племінника, який живе в інтернаті. Час для здійснення такої мандрівки, однак, не зовсім вдалий, адже українська армія саме покидає місто, яке оточують сепаратисти.

 

Загалом цьогоріч до короткого списку премії потрапили твори з 10-ти країн світу. Серед них Білорусь, Чехія, Греція, Угорщина, Польща, росія, Словацька Республіка та Узбекистан. У фіналі за нагороду з The Orphanage змагалися ще дві книжки – це The Book of Katerina Огюста Корто (Греція) та Boat Number Five Моніки Компанікової (Словаччина).

 

Літературну премію заснував ЄБРР спільно з Британською Радою у 2017 році. Премія присвячена висвітленню багатства культур у регіонах, де працює Банк: від Центральної та Східної Європи до Центральної Азії, Західних Балкан та південного та східного Середземномор’я. Загалом це 38 країн (зокрема Україна).

 

Премія присуджується найкращому твору художньої літератури, спочатку написаному мовою однієї з цих країн, згодом перекладеному англійською та виданому у британському чи європейському видавництві. Це одна з небагатьох міжнародних літературних нагород, яка однаково відзначає й автора, і перекладача.

 

Як відомо, до довгого списку EBRD Literature Prize 2021-го року потрапили Андрій Любка, Андрій Курков та Оксана Забужко.

 

Читайте також: рецензію: «Інтернат» Жадана: дорога до тихого дому