маркетинг

Що означає бути продюсером онлайн-контенту для книжкової промоції

22.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Александра Нєрадзік, продюсерка креативного контенту, що вже три роки працює у німецькій книжковій компанії «Hugendubel Buchhandlungen», поділилася цінними порадами про креативний контент і розповіла, що є важливим у створенні якісної фотографії для промоції книжок.

You can also read this article in English.

Шлях до продюсування креативного контенту

Александра має серйозний професійний бекграунд і профільну освіту:

  • 2013 — чотири роки вивчала комунікаційний дизайн;
  • 2017 — стажувалася в Агенції, що займається графічним дизайном, там вона працювала із журналами. Александра каже, що їй дуже подобається робота з друкованими виданнями;
  • 2018 — стажувалася у сфері онлайн-маркетингу. Ця робота допомогла їй зрозуміти, що їй подобається взаємодіяти з соціальними мережами;
  • 2018 — стала менеджером по роботі з соцмережами у «Hugendubel». На той момент вона ще не слідкувала за книжковими новинками, не знала, які книги зараз популярні, бо вона захоплюється класичною літературою, серед якої й творчість Ернеста Гемінґвея;
  • 2020 — стала продюсеркою креативного контенту у «Hugendubel».

 

Кілька слів про місце роботи Александри:

  • Книжковий магазин «Hugendubel Buchhandlungen», у якому працює Александра, розташований в Мюнхені;
  • По всій Німеччині знаходяться близько сотні магазинів цієї мережі;
  • «Hugendubel Buchhandlungen» має низку соцмереж, Instagram, Facebook, YouTube, TikTok та Spotify;
  • «Hugendubel» має команду, що займається соціальними медіа. Колись це була лише одна людина, що вела Instagram-акаунт із 10.000 підписників. Зараз у команді четверо осіб, і сторінка компанії  налічує вже близько 120.000 підписників.

 

Менеджер соцмереж створює контент для Facebook та Instagram, співпрацює з видавництвами, займається організацією команди й досліджує тренди.

 

Продюсер креативного контенту фотографує продукцію та редагує фото, займається графічним дизайном та розробкою креативних концепцій, веде прямі ефіри в Instagram.

 

Цифровий продюсер створює відеопродукцію, контент для YouTube, контролює технічні аспекти, займається подкастами та графічним дизайном.

 

Менеджер з комунікації комунікаційним менеджментом, маркетингом впливу та партнерським менеджментом.

 

Відмінною рисою команди є те, що усі її члени займають рівноцінні посади і не мають вертикальній ієрархії: усі рівні й усі мають можливість експериментувати і пробувати нове.

Як створювати цікаві фотографії книжок

Усі фотографії Александра робить у своєму офісі, створює антураж відповідний до книги. Вона здатна перетворити свій робочий офіс на будь-яке місце подій. Для кадрів у неї є біла та чорна стіни, а також різнокольорові фрагменти вінілу. У неї в кабінеті також є «дошка настрою», де вона планує свої подальші роботи, щоб розуміти, як вони потім виглядатимуть. Вона завжди обмірковує свою роботу наперед, щоб мати більше часу для розробки концепції.

 

«Іноді фотографії створюються у повному безладі, і ти навіть не очікуєш, якими гарними вони вийдуть в результаті. Іноді доводиться лежати на землі, фотографуючи з різних ракурсів. Все це вигадає дуже весело, але насправді це справжня серйозна робота», — каже Александра.

Чотири поради, як допоможуть робити правильні фотографії

1.  Створіть дошку настрою

Pinterest — чудове місце, звідки можна черпати натхнення.

 

«Коли я не знаю, що обрати, я створюю таку дошку настрою. Вона допомагає мені вирішити, якою буде перша, друга і наступні фотографії. Завдяки їй ви не впадатимете у стрес через те, що перед вами постане важкий вибір у роботі. Я створюю собі дошки настрою під різні свята і по різноманітних жанрах».

 

2. Грайтеся зі світлом та тінню

Підсвітка камери, свічки чи кольорові LED-лампи можуть створити чудовий настрій.

«Для фотографування трилерів та фентезі дуже важливо правильно налаштувати світло. На останньому фото ви можете побачити вікно, хоча насправді це тінь від вирізаної картонної коробки. Іноді простої звичайної коробки достатньо, щоб створити магію. Робота виглядає дуже якісно, хоча зроблена завдяки дешевому матеріалу. Насправді для початку дороге обладнання вам і не потрібне».

3. Використовуйте реквізит

Кава, штучна кров, штучні фрагменти доказів, меч, рослини.

 

«Якщо ви працюєте із трилером, використовуйте штучну кров, фрагменти доказів. Якщо із фентезі —  меч і штучні квіти. Якщо із романом — штучні листи чи кава. Для казок у мене є яблука і квіти. Усі ці фото зроблені у моєму офісі, весь реквізит я використовую повторно.

 

У мене на робочому місці завжди є штучна кров, і через це завжди виходять кумедні ситуації. Після зйомки я завжди виходжу з офісу зі скривавленими руками. І я думаю, якщо колись і справді станеться надзвичайна ситуація, люди просто скажуть: «О, це знову відділ соцмереж щось знімає».

 

4. Вловлюйте настрій книжок

«Завжди важливо розуміти атмосферу книги, розуміти, що ви відчуваєте, коли читаєте. Наприклад для книги «Шалено багаті азійці» Кевіна Квана я відтворила ключову сцену сюжету і додала квітів, що згадуються у книзі. А зйомка для книги Стівена Кінга «Кладовище домашніх тварин»  справді проходила на кладовищі».

Кампанії та формати. Як підвищити прихильність покупця

Перший кейс: Буксток. Щорічний онлайн фестиваль:

  • проводиться наживо в YouTube та Instagram;
  • участь беруть міжнародні та національні автори;
  • жанри міняються щороку: у 2021 було презентовано фентезі-книги;
  • квитки продаються онлайн: є безкоштовні та платні події.

 

 

Для фестивалю було створено спеціальний набір, що містив:

 

  • затишне худі з логотипом фестивалю;
  • свічку у книжковому стилі;
  • мерч «Hugendubel»;
  • снеки;
  • напульсник з логотипом фестивалю;
  • постер зі іменами учасників фестивалю.

 

Для промо була придумана концепція Книжкового сліпого побачення, що проводиться щороку: на упакованій обкладинці виноситься тільки перше речення книги. Ідея стала дуже популярною серед покупців.

 

Другий кейс: Прямі ефіри. «NOW Streams» проводяться в Інстаграмі:

  • час: кожного четверга о 20:15;
  • автори: міжнародні та національні;
  • жанри: переважно нью едалт, янг едалт, фентезі, трилер;
  • теми: презентації нових книжок, Q&A, кращі книги місяця;
  • модератори: німецькі або австрійські книжкові блогери з підписниками від 10.000 до 40.000;
  • продаються слоти прямих ефірів, видавництво може викупити слот, щоб прорекламувати нову книгу.

 

За словами Александри, прямі ефіри «Hugendubel» відрізняються від інших подібних ефірів тим, що учасники не просто читають фрагменти з книг, а також обговорюють, які книги читають ще, чим займаються у вільний час, яких полюбляють авторів, які мають думки щодо різних новинок.

 

Третій кейс: Жарт на перше квітня. Запуск фітнес-додатку:

Першоквітневий пранк, який «Hugendubel» придумують щороку.

 

Александра каже, що це прекрасна можливість спробувати щось нове і несподіване, подивитися на реакцію людей.

 

Цього року підписникам настільки сподобалася наша ідея, що їм справді захотілося мати подібний додаток, тому згодом ми випустили три відео з 10-хвилинними кардіо тренуваннями та вправами з йоги. Для наших тренувань потрібні тільки фітнес-килимок та книги.

 

Продюсування контенту: що треба і що не треба робити

Треба:

  1. Розуміти історію. Сторітелінг — це основа. «Щоразу, коли я завантажую щось у соціальні мережі, я завжди питаю себе: яку історію я хочу цим розповісти? чому я кажу людям, що буде цікаво?».
  2. Не бійтеся пробувати нове. «Наприклад такі речі, як наш першоквітневий пранк».
  3. Будьте тими, кого легко запам’ятати. Використовуйте те, що відрізняє вас він інших компаній. «Коли я тільки починала робити фотографії, я завжди використовувала у фото червоний колір — колір нашої компанії. На фото було видно або червоні нігті, або червоний фон, або червоний светр — можна використовувати будь-що. Люди часто не звертають увагу на дрібниці, але підсвідомо все одно запам’ятовують».
  4. Дослухайтеся своєї спільноти. Питайте їх, чого вони хочуть і чого потребують. Наприклад, якщо у вас дві обкладинки книги, і ви не знаєте, яку з них обрати, запитайте своє ком’юніті, залучайте їх до обговорення.

 

Не треба:

  1. Не забувайте про слово «соціальний» у словосполученні «соціальні мережі». Ком’юніті — це не просто кількість підписників, це справжні люди, які в певному сенсі знаходяться з вами в одному просторі. Відповідайте на кожне їхнє питання, на кожен коментар. «Іноді з нами діляться чудовими особистими історіями, це дуже мило і весело. Сприймайте їх як своїх друзів, а не як клієнтів».
  2. Не очікуйте швидких результатів. Форматам треба час, щоб закріпитися і розвинутися. «Наприклад, наш читацький фестиваль: спершу він був дуже маленьким, виникали технічні проблеми. Але згодом він розширився, і тепер все чудово працює, багато людей чекають на нього. Якщо у вас не виходить з десятого разу, можливо, ви щось впускаєте і вам варто звернути увагу, але ніколи не кидайте на початку і не очікуйте, що все запрацює одразу».
  3. Не займайтеся багатьма проєктами одночасно. Сфокусуйтеся на кількох речах, але на всі 100%. Справа не тільки в тому, щоб завантажити фото, але і потім підтримувати зв’язок з людьми. Робота не завершується одразу після створення контенту.

 

Важливі інструменти, які вам допоможуть:

  • Lightroom, Photoshop — для редагування фото;
  • Later — для налаштування графіку виходу постів;
  • Socialbakers — для аналізу вашої онлайн-діяльності;
  • Unfold, canva — шаблони у високій якості для Instagram та Facebook;
  • Pinterest — для дошок настрою та натхнення.