Шевченківська премія

Скандальну номінацію Шевченківської премії-2023 скасували

16.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Номінацію «За внесок у перемогу», яка спричинила скандал довкола Шевченківської премії 2023, цього року не вручатимуть. Про це в етері національного телемарафону заявив Євген Нищук — новий голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

Це рішення Нищук аргументував так: “Багато колег казали, що змінювати гру під час гри не дуже правильно. Більше того, робити якісь доповнення треба вже на нову кампанію. І ми дійшли згоди … Себто будуть нагороджені ті, кого вже оголосили. А додаткова номінація посеред літа, коли в нас уже з вересня має починатися нова кампанія і подача заявок на 2024 рік, мені здається, є недоречною. Тому її не буде”.

 

Також новий голова Комітету озвучив своє бачення оновленого складу комісії, зазначивши, що майбутні члени мають бути «амбасадорами Шевченківської премії» та представляти різні напрями мистецтва.

 

Нагадаємо, що в 2023 році лавреатів Шевченківської премії вперше не оголосили на день народження поета. Наступного дня, 10 березня, колишній голова Комітету Юрій Макаров повідомив, що існуючі номінації вирішили доповнити ще однією — «За внесок у перемогу», тому лавреатів усіх номінацій мали оголосити 22 травня.

 

Але вже 11 березня Комітет премії таки оприлюднив частину лавреатів, а Макаров невдовзі подав у відставку. Пізніше про складання повноважень заявили й інші члени Комітету.

 

Указом Президента, 22 травня, новим головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка був призначений колишній міністр культури Євген Нищук.

 

Національна премія України імені Тараса Шевченка заснована 1961 року. Вона є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. 

 

Читайте також: Барбара Кінгсолвер вдруге стала переможницею Жіночої літературної премії 

 

Фото: Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка