словник

Словник Collins назвав слово року-2019

07.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Словом 2019 року за версією Collins Dictionary став «кліматичний страйк» (climate strike). Про це повідомляє The Guardian.

 

Серед претендентів також були слова «відновлення» (rewilding)  та «хоуппанк» (hopepunk).

 

Згідно зі словником, кліматичний страйк – це форма протесту, за якої люди відсутні на заняттях чи роботі і долучаються до демонстрацій з вимогою протидії кліматичним змінам.

 

Перше вживання цього виразу було зафіксоване у 2015 році, коли під час конференції ООН щодо зміни клімату в Парижі відбулася масова демонстрація.

 

Проте масового вживання фраза набула тільки наприкінці 2018 року, коли шведська активістка Ґрета Тунберґ вирішила пропускати школу по п’ятницях заради протестів перед національним парламентом і про це написали топові видання світу. У вересні 2019-го близько шести мільйонів осіб приєдналися до всесвітнього кліматичного страйку, відомого як Глобальний тиждень майбутнього.

 

Лексикографи словника Коллінза відзначили, що використання фрази «кліматичний страйк» зросло у сто разів, що є найвищим показником цього року.

 

Нагадаємо, що щороку лексикографи Collins Dictionary стежать за 9,5 млрд слів і складають список із 10 нових відомих термінів. Одне з них називають словом року.

 

Як повідомляло Читомо, у 2018 році словом року, за версією Collins English Dictionary, стало слово single-use («одноразовий»).