росія

Соцмережу «Вконтакте» може очікувати технічний дефолт

16.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російська соцмережа «Вконтакте» допускає технічний дефолт. Про це повідомляють на сайті компанії.

 

Компанія VK Company Limited, що володіє соцмережею, допустила можливість технічного дефолту за облігаціями на 400 мільйонів доларів з погашенням у 2025 році. 

 

Як повідомили в компанії, причиною технічного дефолту стало призупинення торгів глобальними депозитарними розписками VK на Лондонській фондовій біржі 3 березня 2022 року.

 

Якщо торги призупиняються на 10 днів і більше, власники бондів (довгострокових облігацій) мають право вимагати дострокового погашення. У випадку з VK вони зможуть це робити вже з 16 березня.

 

«У зв’язку з невизначеністю щодо впливу обмежень за можливостями переказу коштів з російських дочірніх підприємств Компанії в її зарубіжну холдингову Компанію в рамках нещодавно вжитих заходів з контролю та захисту капіталу в росії, а також численних змін, що продовжуються, в нормативно-правовій базі, існує ймовірність того, що емітент не матиме достатньої ліквідності у своїй холдинговій Компанії для фінансування платежів», — повідомили у VK.

 

Якщо VK не зможе успішно провести переговори з власниками облігацій та не виплатить відповідну суму основного боргу за облігаціями протягом трьох днів з 16 березня або не виплатить відсотки протягом 14 днів, настане технічний дефолт.

 

За оцінками компанії, станом на 9 березня 2022 року вона мала у своєму розпорядженні грошові кошти та їх еквіваленти на суму близько 190 млн доларів США, з яких 40 млн зберігається в іноземній валюті,  а близько 80 млн — за межами росії для підтримки оборотного капіталу міжнародного бізнесу VK.

 

Як повідомлялося, Роскомнагляд заблокував у росії доступ до соціальних мереж Facebook і Twitter. Через «екстремістську діяльність» у рф заборонили й Instagram.

 

Джерело: Економічна правда