календарі

Створили календар, що відображає уявлення людей з синдромом Дауна про еротику

21.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Учасники художньої майстерні «Ательєнормально», у якій працюють люди з синдромом Дауна,  створили календар на 2023-2024 роки. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила співзасновниця майстерні Катерина Лібкінд.

«Ми розпочали роботу над еротичним календарем ще 2021 році, але щось весь час заважало йому статися. Тепер він з’явився, він тут з нами, теплий, ніжний і такий, що легко вміщається в руці. Крім його приголомшливої краси й мобільності, календар довший за звичайні. Він починається з березня 2023 року і триває до травня 2024», — зазначила вона.

 

Календар складається з набору листівок із репродукціями творів про тіло, створених авторками й авторами майстерні «Ательєнормально»: Валентином Радченком, Анею Сапон, Олександром Стешенком, Женею Голубенцевим та Анною Літвіновою. Також в наборі є 2 сторінки з еротичними наліпками. В створенні календаря також брали участь асистенти та асистентки Риба Вернер, Катя Лібкінд, Валерія Тарасенко, Тимур Ткаченко, Станіслав Туріна і Тася Шпіл.

 

Ключовими словами у календарі є «ар-брют», «еротика», «сексуальність» і «світовідчуття».

За словами Лібкінд, «Ательєнормально» роздумувало про те, наскільки доречною може бути поява такого календаря зараз, але вирішили випустити його, оскільки «еротика, любов і тіло тепер мають для нас навіть більшу силу, ніж колись».

 

 

Календар надрукували за підтримки ініціативи Jewish-Ukrainian social initiative («Єврейсько-українська соціальна ініціатива») та спільноти ua.outsider.art.

 

«Усі зібрані кошти будуть спрямовані на організацію та підтримку художньої діяльності людей з ментальною інвалідністю, створення інклюзивних можливостей для творчої самореалізації, підвищення обізнаності суспільства про мистецтво “аутсайдерів”, реалізацію волонтерських ініціатив, що дозволяють людям з інвалідністю долучатися до підтримки наших захисників», — повідомив Володимир Висоцький, директор Єврейсько-української соціальної ініціативи

 

«Ательєнормально» —   художня майстерня, в якій працюють художники з синдромом Дауна та без, заснована 2018 року в Києві в результаті майстер-класів, ініційованих Гете Інститутом в Україні у партнерстві з німецьким дослідницьким центром Touchdown21.

 

Замовити календар можна за посиланням.

 

Як відомо, 2020 року з’явився еротичний календар з українськими письменниками.

 

Читайте також: Три книжки про дітей із синдромом Дауна, які варті перекладу

 

Зображення: фейсбук-сторінка ательєнормально