деколонізація

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

18.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.

Автор петиції — голова правління благодійного фонду «Героїка» і член правління Національного українського молодіжного об’єднання Олег Слабоспицький.

 

Активіст закликав КМДА, КМВА і Київську міську раду здійснити організаційно-правові заходи щодо демонтажу з публічного простору таких об’єктів:

 

  • пам’ятника М. А. Булґакову (Андріївський узвіз, 13);
  • меморіальної дошки М. А. Булґакову (Андріївський узвіз, 13);
  • перейменування й зміни експозиції філії комунального Музею історії міста Києва — Літературно-меморіального музею М. Булґакова (Андріївський узвіз, 13).

 

«Прошу врахувати, що Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики визнала усі об’єкти (географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки), присвячені російському письменнику М. А. Булгакову (1891-1940), символікою російської імперської політики згідно з фаховим висновком від 27.03.2024», — зазначив Слабоспицький.

 

Також автор петиції додав, що наявність у публічному просторі Києва меморіальної дошки, пам’ятника й музею Булґакову є порушенням Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

 

На момент публікації новини петиція зібрала 5026 підписів із 6 000 необхідних.

 

Підписати петицію можна за посиланням за допомогою Дія.Підпис або BankID.

 

Як повідомлялося, Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав об’єкти, присвячених російському письменнику Міхаїлу Булґакову, символікою російської імперської політики.

 

Читайте також: Українська культура (не) скасування Булгакова: за і проти у соціальних мережах

 

Чільне фото: Вікіпедія