стипендія

Стипендії Президента та уряду для молодих вчених зростуть удвічі

18.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет міністрів більш ніж удвічі підвищив розмір стипендій Президента та КМУ для молодих вчених. Про це повідомляється на сайті Міносвіти.

 

Згідно з повідомленням, розмір стипендій Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених зросте уже 1 липня цього року. Відповідна постанова була прийнята 15 травня, під час засідання уряду.

 

Розмір стипендії Президента для молодих науковців збільшиться з 2 тис. 305,2 грн на місяць до 6 тис. 21 грн, а розмір стипендії КМУ – з 1 тис. 921 грн на місяць до 4 тис. 14 грн. Кожна із цих стипендій призначається на 2 роки.

 

 

«Щорічно Президент та уряд надають ці стипендії найталановитішим молодим вченим, щоб підтримати їх, мотивувати до подальшого розвитку. Однак останніми роками склалася ситуація, що розмір саме цих стипендій був найменшим серед усіх премій та стипендій для молодих вчених в Україні. Звісно, нам треба було змінити цю ситуацію, і цього року ми знайшли в бюджеті необхідні кошти, щоб більш ніж удвічі підняти ці виплати», – зазначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

 

«І дуже важливо, що це підвищення буде не в кінці року, а вже з 1 липня», – наголосила вона.

 

Представниця уряду також нагадала, що протягом року в Україні призначають 300 стипендій Президента України та 320 стипендії КМУ.

 

Стипендії Президента призначаються з метою підтримки молодих учених, які здійснюють перспективні наукові дослідження в галузі природничих, технічних, гуманітарних і суспільних наук.

 

На здобуття стипендій Кабінету Міністрів можуть висуватися наукові працівники, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти, інші вчені та інженерно-технічні працівники наукових установ, організацій, вищих навчальних закладів.

 

Читайте також, хто з молодих письменників отримає цього року президентські стипендії.