норвегія

Норвегія створює міжнародну стипендію Фоссе

11.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Норвегія запускає міжнародну стипендію імені Йона Фоссе — лавреата Нобелівської премії з літератури 2023 року. Про це повідомили під час Нобелівського тижня з 6 по 12 грудня. 

Щорічну стипендію на проживання в Норвегії отримуватиме кваліфікований перекладач, який працює з норвезькою літературою. Асоціація NORLA (Норвезька література за кордоном) та Національна бібліотека Норвегії обиратимуть стипендіата. Лекцію з участю відомого автора чи іншого діяча організує Національна бібліотека Норвегії «за консультацією з Йоном Фоссе».

 

«Лекція Фоссе та стипендія Фоссе щорічно підкреслюватиме цінність літератури та драматургії, ставлячи думку та інтелект на передній план публічного дискурсу», — сказав Національний бібліотекар Аслак Сіра Міхре.

 

Маргіт Валсо, директорка NORLA, підкреслила глобальний вплив норвезької літератури, високо оцінивши Нобелівську премію Фоссе — першого нобеліата, що пише мовою нюношк (одна з двох письмових форм сучасної літературної норвезької мови).

 

Твори Фоссе доступні 44 мовами. Джина Віньє, засновниця і генеральна директорка Winje Agency, літературна агентка Йона Фоссе, зазначила, що агентство підписало майже 100 контрактів після оголошення Нобелівської премії 5 жовтня.

 

Гільде Линґ, голова Норвезької асоціації літературних перекладачів, більш скептично ставиться до міжнародного успіху Фоссе. Як повідомляє видання Aftenposten, цитуючи перекладачку: «Без перекладачів Фоссе був би периферійним автором, якого читали б лише особливо зацікавлені скандинави та італійські студенти, захоплені блек-металом».

 

Як повідомлялося, лавреатом Нобелівської премії з літератури 2023 став норвезький письменник Йон Фоссе.

 

Читайте також: Сім тем норвежця Йона Фоссе — нобелівського лавреата 2023 року

 

Чільне зображення: Niklas Elmehed © Nobel Prize Outreach