Алексієвич

Світлану Алексієвич викликали на допит

25.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич викликали на допит у Слідчий комітет Республіки Білорусь. Про це повідомляє білоруське видання Tut.by.

 

Письменницю допитуватимуть як членкиню президії Координаційної ради, ініціаторкою створення якої була опозиційна кандидатка на президентських виборах у Білорусі Святлана Ціхановская. Допит відбудеться 26 серпня о 14:00.

 

Разом з Алексієвич у Слідчий комітет викликали білоруського дипломата, колишнього міністра культури Білорусі Павла Латушка.

 

Раніше генпрокурор Білорусі Аляксандр Канюк заявив, що створення і діяльність Координаційної ради спрямовані на захоплення державної влади та заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь.

 

За цим фактом порушена кримінальна справа за статтею 361 Кримінального кодексу Білорусі. Головне слідче управління центрального апарату СК прийняло до провадження кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 361 КК за фактом публічних закликів до захоплення державної влади або вчинення дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі, скоєних з використанням засобів масової інформації або глобальної комп’ютерної мережі Інтернет.

 

Святлана Ціхановская, яка зараз перебуває в Литві, ініціювала створення Координаційної ради з метою трансферу влади в Білорусі. До її складу увійшли представники громадянського суспільства, діячі культури, лікарі, політики, юристи, економісти, педагоги. Рада встигла провести одне засідання і дати дві прес-конференції, під час яких члени ради кілька разів підкреслювали, що Координаційна рада не ставить перед собою мету захоплення влади неконституційним шляхом.

 

Нагадаємо, нещодавно Національна спілка письменників України виступила на підтримку протестів у Білорусі.

 

А Український ПЕН закликав міжнародну спільноту посилити тиск на владу Білорусі.

 

Читайте також: 5 книжок від Андрея Хадановіча, щоб краще зрозуміти Білорусь та «Ти дихатимеш іншим повітрям»: вірші білоруських поетів