колаборціонізм

Табачнику оголосили підозру в держзраді через колаборування в Херсоні

23.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністру освіти часів президентства Віктора Януковича Дмитрові Табачнику повідомили про підозру в державній зраді через колаборування. Про це повідомили на сайті Офісу генпрокурора.

Табачника підозрюють у допомозі гауляйтерам окупованих частин Херсонської та Запорізької областей Володимиру Сальдо і Євгену Балицькому.

 

У повідомленні про підозру йдеться, що Табачник вже під час повномасштабного вторгнення росії в Україну (не пізніше 1 травня 2022 року) «надав згоду на співпрацю з представниками Федеральної служби безпеки РФ та вирішив допомагати останнім у проведенні підривної діяльності проти України».

 

1 травня Табачник сприяв контакту Сальдо й Балицького із заступником міністра охорони здоров’я рф Андрієм Плутницьким для організації та налагодження представниками окупаційної влади процесів у сфері охорони здоров’я на тимчасово окупованих територіях: «Діючи від імені представників вищих органів влади РФ, в тому числі Федеральної служби безпеки РФ», колишній міністр організовував та координував діяльність Сальдо й Балицького “у сфері охорони здоров’я, освіти, підготовки до проведення “референдумів”».

 

У підозрі наявнідати контактів Табачника з Сальдо та Балицьким, а також телефонні номери й деталі таких розмов.

 

Зокрема, Табачник підготував на ім’я заступника голови уряду рф Марата Хуснулліна проєкт документа під назвою «Доповідна записка про необхідність забезпечення озброєної охорони об’єктів життєзабезпечення, навчальних закладів, медичних установ і виборчих дільниць на території Запорізької та Херсонської областей» за підписом Балицького і Сальдо.

 

При цьому 16 серпня Табачник передав контакти під назвою «Олег Вадимович Козлов», співробітнику 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ рф, інформацію щодо некомпетентності Балицького у розв’язанні питань щодо створення мережі аптек на тимчасово окупованій території та ціноутворення на фармацевтичну продукцію, а також неналежного зберігання вакцин та інсулінів.

 

«Таким чином, Табачник Дмитро Володимирович підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України — державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: надання іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану», — йдеться у підозрі.

 

Нагадаємо, в Україні збираються розірвати угоди з усіма колаборантами-освітянами з Херсона.

 

Читайте також: Херсон. Щоденник окупації

 

 Фото: kmu.gov.ua