літературна премія

Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

29.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогорічну премію імені Теодора Крамера за письмо опору та вигнання присуджено українській письменниці Тані Малярчук, яка мешкає у Відні. Про це повідомляється на офіційному сайті відзнаки.

 

Нагорода у розмірі 8000 євро буде вручена на церемонії 1 вересня у місті Нідерголлабрунн, Нижня Австрія, на батьківщині поета Теодора Крамера (1897-1958).

 

На думку журі, Малярчук «вирізняється як авторка, яка запитує, в який час ми живемо, і прагне розпізнати й представити правду літературними та есеїстичними засобами».

 

«Іронія та стійкість героїв і героїнь, багатогранність і розмаїття досвідів реального життя в романах та есеях Малярчука викликають глибоке захоплення», – також зазначили члени журі премії імені Теодора Крамера.

 

З 2001 року Товариство Теодора Крамера, засноване у 1984 році, присуджує премію за письменницьку працю в умовах опору та вигнання. Журі приділяє увагу не лише літературній якості текстів, але й світогляду та життєвій історії лауреата премії.

 

Серед попередніх лавреатів: Міло Дор, Єва Коліш, Рената Велш-Рабаді, Мартін Поллак, Еріх Гакль, Мерал Сімсек, Герхард Обершлік.

 

Нагадуємо, «Сірі бджоли» Куркова отримали американську премію незалежних видавців

 

Читайте також: Українську книжку тріумфально видали за кордоном! А що з нею стається далі?