Гарет Джонс

The Guardian включив стрічку про Ґарета Джонса до списку найкращих фільмів року

11.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британське видання The Guardian включило стрічку «Ціна правди» (Mr Jones) Аґнєшки Голланд про Голодомор в Україні до списку найкращих фільмів року.

«У Аґнєшки Голланд є реальна історія, яку вона розповідає – історія, про яку мало говорять, – і один, переконливий і приємний персонаж, який її розповідає. Це сильний фільм», – пишуть у The Guardian.

 

 

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

 

Режисером стрічки виступила номінантка на премію «Оскар» Аґнєшка Голланд. Консультантом проєкту став Тімоті Снайдер — американський історик та письменник, професор Єльського університету, який у своїй монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Балтики та в західних областях Росії.

 

Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.

 

Раніше повідомлялося, що на пленарному засіданні Київради депутати підтримали найменування проєктного провулку на честь журналіста Гарета Джонса.