пропаганда рф

TiKTok дозволяє російський пропагандистський контент

19.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американські сенатори-республіканці звернулися до директора TikTok та висловили свою стурбованість тим, що соціальна мережа дозволяє публікувати пропагандистські російські відео. Про це повідомляють ЗМІ. 

«Останні повідомлення свідчать про те, що TikTok… дозволив російським державним ЗМІ наповнювати платформу небезпечною провоєнною пропагандою. Жодна компанія не повинна опинитися в позиції посилення брехні кремля, яка сприяє громадській підтримці війни росії в Україні», – йдеться в заяві сенаторів. 

 

Сенатори зазначили, що вони «глибоко занепокоєні» тим, що TikTok «дає змогу поширювати провоєнну пропаганду серед російської громадськості, що ризикує збільшити і без того нищівні людські втрати як для українців, так і для росіян».

 

Лист до генерального директора TikTok Шоу Зі Чу підписали Стів Дейнс, Джон Корнін, Роджер Вікер, Джон Баррассо, Джеймс Ленкфорд і Синтія Ламміс.

 

Як відомо, у березні у компанії заявили, що припиняють трансляції та завантаження відео на свою платформу в росії, оскільки вивчають наслідки нового закону про ЗМІ. 

 

На думку сенаторів, TikTok не зміг «забезпечити дотримання цієї політики» і «запізно закрив цю лазівку».

 

У листі додають, що розміщений раніше прокремлівський контент «вводить в оману». А те, що його не видалили, «створює легкодоступний архів воєнної пропаганди». Автори листа просять керівництво TikTok пояснити цю ситуацію.

 

Посольство росії у Вашингтоні не відразу дали відповідь на запити про коментар. У заяві для Reuters TikTok сказав, що компанія з нетерпінням чекає продовження взаємодії з членами з цих питань.

 

TikTok є одним із найпопулярніших у світі додатків для соціальних мереж, з понад 1 мільярдом активних користувачів у всьому світі.

 

Нагадаємо, що у росії Роскомнагляд заблокував соціальні мережі Twitter, Facebook та YouTube. 

 

Як повідомлялося, YouTube почав блокувати всі державні медіа рф в усьому світі.

 

Джерело: Reuters