культура

Ткаченко попросив у Франції забезпечити повне фінансування для проєктів УКФ і УІК

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністри культури Франції та України поспілкувалися щодо підтримки української сфери культури, зокрема про виділення фінансування для проєктів УКФ і УІК. Про це міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомляє у Telegram. 

Ткаченко зазначає, що міністерка культури Франції Розелін Башло-Наркен висловила солідарність з українським урядом і народом. Тому були обговорені пункти фінансової та інформаційної підтримки України. 

 

«Пряме фінансування української культури та креативного недержавного сектору з боку Франції, яке ми направимо нашим митцям, артистам, видавцям, креативним індустріям через УКФ та УІК. Щодо бюджету, йшлося про фінансування на рівні, який Україна планувала виділяти для УКФ та УІК до війни», розповів міністр культури. 

 

Також потрібне і фінансування для Міністерства, яке допоможе у відновленні пошкодженої нерухомої культурної спадщини. Можливе створення загальноєвропейського фонду, який допомагатиме Україні у відновленні нерухомої культурної спадщини. У тому числі через проєкт Велика Реставрація.

 

Зазначається і про медійну співпрацю. 

 

«Для нас війна з росією розпочалась з телебачення. Адже рупори кремля – теж важливі солдати росії у цій війні», – пише Ткаченко.

 

Тому важливим є припинення мовлення російських каналів через комерційний французький супутник «Eutelsat». Франція, як і країни Балтії, підтримують заборону мовлення для пропагандистських російських каналів. 

 

«Обговорили механізм, який допоможе це здійснити Французькому Національному регулятору: йдеться про прийняття санкцій щодо російських пропагандистських каналів у ЄС. Офіційний лист за моїм підписом та переліком таких «каналів» вже опрацьовується французькою стороною. На рівні регуляторів також створена робоча група, щоб вирішити цю нагальну задачу та якнайшвидше закрити пропагандистські рупори кремля», – написав Ткаченко. 

 

Крім того, мова йшлася й про підтримання українських журналістів у Франції. 

 

Як повідомлялося, 583 мільйони бюджету УКФ направили на потреби ЗСУ. Також Мінкультури закликали припинити будь-який культурний діалог із рф

 

Як відомо, Рада Європи пообіцяла допомогти Україні подолати загрози для її культурної спадщини та сприяти її збереженню.