культурна спадщина

Рада Європи допоможе Україні зберегти культурну спадщину

03.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рада Європи обіцяє допомогти Україні подолати загрози для її культурної спадщини та сприяти її збереженню. Про це йдеться в ухваленій Декларації про агресію російської федерації проти України за підсумками Конференції міністрів культури РЄ. 

Рада Європи зобов’язується допомагати Україні зберегти культурну спадщину, використовуючи всі можливості. Зокрема ті, які пропонуються конвенціями Ради Європи та правовою і технічною базою у сфері культури та культурної спадщини

 

Відповідно до декларації, передбачається розробка у співпраці з міжнародними організаціями програми нарощування потенціалу для збереження рухомої, нерухомої та нематеріальної культурної спадщини, яка перебуває під загрозою.

 

Також, у декларації наголошується, що пошкодження, руйнування та загрози культурній спадщині в Україні є непоправною втратою для решти світу та основною перешкодою на шляху післявоєнного примирення.

 

Крім цього, декларація передбачає підтримку митців, науковців та захист переселенців з України. 

 

У документі також засуджується збройний напад росії на Україну та міститься заклик до рф негайно та беззастережно припинити воєнні дії в Україні.

 

Як повідомлялося, станом на 31 березня у Міністерстві культури та інформаційної політики зафіксували 135 злочинів проти культурної спадщини в Україні. А за даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані.

 

Нагадаємо, що Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією на запит України.

 

Джерело: Укрінформ