бойкот росії

Мінкультури закликало припинити будь-який культурний діалог із рф

04.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури та інформаційної політики закликало припинити співробітництво з усіма державними російськими інституціями сфери культури та медіа й окремими громадянами рф, які не висловили свою позицію щодо російсько-української війни або підтримали її. Про це ідеться на сайті міністерства.

 

«Під час війни неможливе жодне російсько-українське примирення через культуру. За жодних обставин. Будь-які тези про «братні народи» і спільну культуру є лише маніпулятивними, які ми у Міністерстві культури та інформаційної політики наполегливо закликаємо сприймати, як такі, що принижують субʼєктність українського народу та його власну культурну спадщину», — повідомили в заяві міністерства.

 

Крім того, Мінкульт закликало відмовитись від співпраці в будь-яких проєктах з тими діячами культури, хто, порушуючи українське законодавство, перетинав кордони тимчасово окупованих українських територій — Луганської й Донецької областей та АР Крим.

 

«Кремль використовує культуру як пропагандистське знаряддя за прикладом фашистів. Намагання зараз, під час активних бойових дій на нашій території, давати слово на одних майданчиках представникам агресора та України – є спробою нівелювати жахіття війни, легітимізуючи російські пропагандистські наративи щодо України. 

 

Участь українських митців та артистів у спільних проєктах з росіянами під гаслами «ми – за мир» – є спробою маніпуляції щодо справжніх причин війни в Україні, розв’язаної  путінським режимом», — наголосили в міністерстві та попросили українських митців за кордоном бути голосом самобутньої української культури на світових сценах та дискусійних платформах.

 

Також Мінкульт зауважило, що не закликає до ізолювання тих представників російської культурної спільноти, які поділяють демократичні цінності, виступають із публічним засудженням війни в Україні та визнають, що політична відповідальність за агресію в Україні лежить на рф.

 

«Проте не можна допускати зміщення фокусу з реальності: тяжкої боротьби, яку український народ веде багато років за свою незалежність й ідентичність, та зі злочинів, що їх прямо зараз здійснює росія проти українців», — додали в міністерстві.

 

Заяву міністерства можна прочитати англійською мовою.

 

Нагадаємо, президент українського PEN-клубу Андрій Курков теж заявив, що дискусії між українськими та російськими письменниками неможливі, допоки війна в Україні триває. 

 

Такої ж думки і члени українського PEN, які звернулися до міжнародної інтелектуальної спільноти на тлі суперечок навколо доцільності бойкоту російської культури та численних закликів до діалогу і дискусій з російськими інтелектуалами щодо «примирення». Директор Українського інституту Володимир Шейко наголосив, що будь-яке потенційне примирення з росією можливе після повного виводу її військ з України та міжнародного трибуналу.

 

Також вимогу накласти культурні санкції на рф опублікувало Державне агентство з питань мистецтва та мистецької освіти.