бойкот росії

Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

18.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Члени українського PEN звернулися до міжнародної інтелектуальної спільноти на тлі суперечок навколо доцільності бойкоту російської культури та численних закликів до діалогу і дискусій з російськими інтелектуалами щодо «примирення». Заяву опублікували на сайті українського PEN.

 

«Ми повинні стверджувати, що, поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий», — ідеться в заяві. Причиною відмови від дискусій українські митці  називають те, що в російському тоталітарному суспільстві культура — інструмент впливу та пропаганди, і її можна використовувати для приховування незліченних воєнних злочинів, які Росія вчиняє проти України. є

 

Крім того, автори PEN пригадали про нищення російськими окупаційними військами культури не тільки України, а й багатьох національностей, що тут живуть.

 

«Сьогодні, і до того моменту, коли останній російський солдат покине українську територію, єдиною відповідною темою для наших дискусій з міжнародною інтелектуальною спільнотою має бути необхідність негайного припинення військових злочинів росії, а не переваги її культури», — наголосили в заяві.

 

Представники ПЕН зазначили, що памʼятають про тих поодиноких культурних діячів, які ще вісім років тому засудили окупацію Криму та частини східних територій України, і тих, хто публічно виступає проти війни сьогодні. 

 

Українські культурні діячі також наголосили, що різка реакція деяких колег на заклик до бойкоту російської культури відвертає увагу світу від військових злочинів, які вчиняє росія у війні проти України.

 

Серед підписантів Аскольд Мельничук, Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Остап Сливинський, Наталка Сняданко, Тарас Прохасько, Гаська Шиян та ще понад 50 діячів та діячок культурної сфери. 

 

Нагадаємо, президент українського PEN Андрій Курков у відповідь на заяви німецького PEN про «перемогу божевілля» через ігнорування усієї російської культури теж заявив, що діалог під час війни неможливий.

 

Чільне зображення: Євген Малолєтка