російсько-українська війна

Ткаченко: Серед «хороших русских» є, безперечно, наші союзники

21.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, вважає, що «відмовлятися від співпраці з «хорошими русскими» — з як мінімум, недалекоглядно». Про це міністр заявив у інтерв’ю ВВС News Україна. 

Ткаченко висловив свою думку на запитання про те, як ставитися до «хороших русских» та до отримання ними українського громадянства, зокрема до Марини Овсяннікової та Олександра Невзорова. 

 

«Овсянніковій точно ні. Тут важливо дивитися на послідовність позиції впродовж багатьох років. Одного жесту мало для того, щоб переконати українське суспільство в послідовності своєї позиції. У Невзорова позиція послідовна впродовж багатьох років. Так, у нього був період 90-го року коли він “воював” з литовцями», — зауважив Ткаченко. 

 

Міністр додав щодо того, що Невзоров був близький з путіним, що «після цього він змінився і впродовж останніх щонайменше п’яти-шести років є запеклим критиком режиму путіна».

 

Щодо інших росіян, Ткаченко зазначає, що до них потрібно ставитися case by case: «Я не бачу тут загрози, це точно не буде масовим явищем. Але безперечно варто враховувати точку зору громадськості». 

 

Крім того, на запитання про те, які бути з тими діячами російської культури, які не підтримують «специальную военную операцию», а  підтримують Україну, Ткаченко заявив: «Там безперечно є люди, яких пов’язують з нами демократичні цінності, які виступають проти Путіна, проти війни в Україні. Вони безперечно наші союзники, спільники, я тут не бачу жодних пересторог. (Підтримуючи їх), ми розширюємо спектр спротиву, виносячи його за межі України». 

 

Нагадаємо, що Міністерство культури та інформаційної політики відхилило заклик журналістів відсторонити від національного телемарафону тих ведучих, які поширювали російську пропаганду. 

 

Як відомо, міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив, що органи місцевої влади мають право демонтувати пам’ятники російським діячам культури.