російсько-українська війна

Топменеджер телеканалу «112 Україна» збирав інформацію для росіян — ДБР

08.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Співробіник санкційного телеканалу «112 Україна» та член партії «Опозиційна платформа — За життя» розповсюджував російські фейки в Україні та збирає інформацію для росіян. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань (ДБР). 

«Слідство отримало дані, що до антиукраїнської діяльності причетний помічник-консультант на громадських засадах народного депутата України дев’ятого скликання від політичної партії “Опозиційна платформа За життя”. Він є одним з топменеджерів санкційного телеканалу “112 Україна” та співзасновником молодіжного крила політичної партії “ОПЗЖ”», пишуть у бюро. 

 

За інформацією ДБР, чоловік регулярно координує розповсюдження російських фейків з представниками держави-агресора через підконтрольні ЗМІ. Він також передає російським кураторам інформацію щодо суспільно-політичного життя України.

 

Спільно з ним, як стверджують у ДБР, цю діяльність здійснює один із керівників секретаріату фракції «Опозиційна платформа За життя», особистий юрист та довірена особа Віктора Медведчука.

 

ДБР вилучили за адресами цих осіб у Києві документацію, яка підтверджує виплати для проведення масових акцій в різних регіонах України, план та результати їх проведення. Вони також вилучили протоколи дільничних виборчих комісій, моніторинг заяв українських політичних діячів тощо. 

 

Разом з тим, Державно бюро розслідувань не повідомляє прізвищ й імен цих осіб.

 

«Наразі триває комплекс слідчих дій, зокрема, для встановлення місцеперебування фігурантів та їхніх спільників, банківських рахунків, рухомого та нерухомого майна для накладання арешту на користь державного бюджету», додають у ДБР. 

 

Нагадаємо, що 2 лютого 2021 року запровадили санкції проти телеканалів «112 Україна», NewsOne і Zik за їхню проросійську діяльність. 

 

Як відомо, в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом, а також законодавчо забороняють російську пропаганду й виправдання війни.