дослідження

Традиційніші, ніж здається: читацькі звички міленіалів

02.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Це не таємниця, що поведінка міленіалів відрізняється від поведінки попередніх і наступних поколінь. У засобах масової інформації публікували польові дослідження центру Pew Research Center «проблемних» звичок цієї групи людей в США, які народилися з 1981 по 1996 рік. Але як щодо позитивних рис? Якщо розглянути ці дані трохи уважніше, то можна зрозуміти, що це покоління, яке виросло у цифровому світі, має дуже традиційні книжкові уподобання. Також виявляється, що міленіали – досить жадібні читачі: вони читають в середньому п’ять книжок на рік (в середньому американці читають чотири книги на рік), а також більш схильні до відвідування бібліотек, ніж представники інших поколінь.

Коли міленіали не зайняті «знищенням» майонезу та штурмом універмагів, вони також допомагають триматися на плаву книжковим магазинам, тому що надають перевагу паперовим книжкам, а не цифровим.

 

Попит на нові книжки фактично створюють молодші читачі. Хоча обсяги продажів книжок у традиційних магазинах падають протягом багатьох років, загальна тенденція в галузі позитивна. Вартість всесвітньої видавничої галузі у 2018 році становила 111 мільярдів доларів США, зараз цей показник зростає на 1 відсоток щороку (протягом останніх п’яти років).

 

Також міленіали більше читають під час дослідження якоїсь теми, ніж представники інших поколінь, і дізнаються про новини головним чином завдяки читанню, а не телевізору. Здається, ця жага до знань корелює з результатами дослідження 2015 року, за даними якого 94 відсотки міленіалів ухвалили для себе на Новий рік зобов’язання особистого зростання (наприклад, «робити більше вправ» або «економити гроші»), і це у порівнянні з 84 відсотками представників покоління бебі-буму та 81 відсотком представників покоління Х. Також вони демонструють тенденцію реєструватися на онлайн-курсах та застосовувати комп’ютерні програми для отримання нових знань.



Більшість міленіалів читають для того, щоб бути добре орієнтуватися у певній темі. 92% з них читають, щоб вивчити певну тему (у порівнянні з 66% в старших групах). І це не лише підручники. Міленіали постійно зазначають, що читають також і для розваги.

 

У 2015 році 43% читачів віком від 18 до 34 років читали книжки для розваги (романи, оповідання, поезію або п’єси, які не є необхідними для роботи або навчання), ці показники перевищили лише читачі віком від 65 до 74 років (49%). Також всупереч поширеній думці, міленіали досі надають перевагу паперовим книжкам.

 

Читайте також про результати опитувань, які свідчать про те, що третина американських підлітків перестала читати книжки для насолоди.

Міленіали – це «покоління новин», оскільки вони переважно читають новини (а не дивитись чи слухати їх). Молодші американці більше читають новини, ніж представники старшого покоління, старші американці переважно дивляться новини.

Відсоток американців, які дізнаються новини переважно завдяки:

Читанню:

 

  • 18-29 років – 42%
  • 30-49 років – 40%
  • 50-64 років – 29%
  • 65+ років – 27%

 

Перегляду відео:

 

  • 18-29 років – 38%
  • 30-49 років – 39%
  • 50-64 років – 52%
  • 65+ років – 58%

 

Прослуховування аудіозаписів:

 

  • 18-29 років – 19%
  • 30-49 років – 20%
  • 50-64 років – 17%
  • 65+ років – 10%

Як вони обирають книжки

Ціна та обкладинка мають найбільше значення, а прізвище автора для міленіалів менш важливе. Читання книжок набуло соціального значення, оскільки міленіали найчастіше отримують поради в соціальних мережах, перш ніж купити книжку. Рахують зірочки та лайки.

 

  • 8 з 10-ти міленіалів купують книжки лише за рекомендаціями онлайн-оглядів (коментарі, огляди, картинки та відео).
  • Читачі-міленіали схильні ділитися своїми лайками та дизлайками усно (54%), у соціальних мережах (20%) і в онлайн-спільнотах (18%).

 

У новинах міленіали найбільше цінують автентичність. Вони справді довіряють лідерам думок в соціальних мережах, на сторінки яких вони підписані. 60% міленіалів зазначили, що вони готові протестувати продукт, який порекомендує блогер в Youtube, а 1/3 вважає блог головним медіа-джерелом під час прийняття рішення про покупку.

 

Читайте також про те, як кількість американців, які читають поезію, протягом 2012-2017 років збільшилася на 76%.

Цікаві факти

  • Чи справді помер «класичний» роман? Більшість сучасних бестселерів не тримаються на першому місці в рейтингу більше 4-х тижнів. «П’ятдесят відтінків сірого», «Код да Вінчі» та «Мости округу Медісон» – єдині книжки з 1980-го року, які залишались бестселерами понад 20 тижнів.

 

  • У міленіалів є надзвичайна здатність знімати вершки по верхах. Хоча це покоління, яке найбільше читає, середній час концентрації уваги в них становить 8 секунд. Менше, ніж у золотої рибки (9 секунд). Окрім того, дослідження руху зіниць показали, що слова з 2-3 літер пропускають у 75% випадків.

  • Міленіали справді занурені в життя своїх локальних спільнот 40% досліджених згодні платити за товари більше, щоб купувати його в локальній спільноті.

 

  • Більшість читачів у віці 16-30 років купують більшість книжок, які вони читають.

 

  • Представники вікової групи 18-24 років купують більшість книжок, які читають (54%), у порівнянні з іншими віковими групами.

 

  • Респонденти всіх вікових груп загалом згодні, що завдяки інтернету знайти інформацію зараз набагато легше, ніж у минулому. Але американці віком до 30-ти років стверджують, що існує багато корисної та важливої інформації, яка не доступна в Інтернеті.

А що у Великій Британії

Майже п’ята частина досліджених дорослих (18%) зазначила, що ніколи не читає паперові книжки, а 56% зазначили, що, на їхню думку, інтернет і комп’ютери замінять книжки у найближчі 20 років. У віковій групі 18-30 років ці показники зростають до 64%.

 

27% зазначили, що надають перевагу Інтернету і соціальним мережам замість читання книжок, а у віковій групі респондентів 18-30 років ці показники зростають до 56%.

Раніше ми повідомляли, що більш ніж половина японських студентів взагалі не читають.

 

Читайте також дослідження Читомо про читання в Україні.

 

Переклала Ольга Брагіна за матеріалами mentalfloss.com