благодійність

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

21.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором у Kyiv School of Economics (KSE). 

Кошти спрямують на потреби Школи підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів «Ятаган».

 

Професор Стенлі — філософ, експерт з питань пропаганди та фашизму й автор п’яти книжок, серед яких «Як діє фашизм. Політика “ми” та “вони”» і «Як працює пропаганда». Також він пише про авторитаризм, пропаганду, свободу слова, масові увʼязнення для The New York Times, The Washington Post та інших видань.

 

«Я досліджую загрозу фашизму. Приїхав в Україну, тому що це демократія, на яку напала фашистська терористична держава. Демократії потрібні такі університети, як Kyiv School of Economics, щоб процвітати. Але демократії також потрібно виживати. Тож я передаю кошти “Повернись живим”, бо вони відіграють вирішальну роль у боротьбі за виживання української демократії», — сказав Джейсон Стенлі.

 

Сертифікат із внеском Джейсон Стенлі передав заступнику директора «Повернись живим» під час останньої лекції професора у KSE.

 

«Підготовка висококваліфікованих військових фахівців — один із пріоритетів “Повернись живим”. Проте ще важливіше для нас — не просто навчати людей, а розбудовувати відповідні спроможності в армії. Зараз допомагаємо зі створенням у Сухопутних військах ЗСУ Школи БпЛА “Ятаган”. На її потреби збираємо 33 мільйони гривень. Кошти Фонд спрямує на облаштування навчальних класів, трас для польотів, майстерень з ремонту БпЛА, закупівлю тренувальних бортів тощо», — зазначив заступник директора фонду «Повернись живим» Олег Карпенко.

 

Нагадаємо, школа «Ятаган» формується на базі одного з навчальних центрів Збройних сил, вже має затверджену програму підготовки, розроблені в співпраці з фахівцями «Повернись живим» методичні матеріали, професійний інструкторсько-викладацький склад із бойовим досвідом.

 

Оскільки Школа «Ятаган» є частиною ЗСУ, зовнішні пілоти-оператори отримають не тільки навички, а й військово-облікову спеціальність. Відтак зможуть офіційно обіймати в підрозділі відповідну посаду.

 

«Повернись живим» і Командування Сухопутних військ ЗС України уклали угоду про партнерство та співпрацю щодо реалізації проєктів за напрямом підготовки фахівців БпЛА. Участь Фонду у створенні школи «Ятаган» стала першим проєктом у рамках цієї співпраці.

 

Підтримати збір на школу можна за посиланням.

 

Як повідомлялося, раніше Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів провів збір коштів на систему ідентифікації повітряних цілей для допомоги Повітряним силам ЗСУ. Також Снайдер додав розділи про російсько-українську війну до своєї книжки про уроки XX ст.

 

Фото надані Читомо KSE.