New York Times

Трамп, антирасизм та ріст продажів: видавці зі США закінчили 2020-й на позитиві

04.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавничий бізнес у США, не зважаючи на пандемію та соціальне дистанціювання, не зазнав суттєвих втрат. За даними NPD BookScan (аналітичної компанії з вивчення книжкового ринку, що має представництва в 20 країнах світу), продажі друкованої продукції 2020-го зросли майже на 8%. Підвищився попит також на електронні книги та аудіокниги, які становлять меншу частину ринку, повідомляє The New York Times.

У березні продажі книг різко впали. Однак, потім видавці відновили й наростили свої позиції. Річ у тім, що дозвілля для американців весною складалося з фільмів, спортивних навантажень і книг. Адже концерти, різноманітні офлайн-події та туризм стали неможливими.

 

Попри те, що цього року кількість людей, які їздили на роботу й слухали при цьому аудіоконтент, стрімко зменшилася, дохід від аудіокниг зріс на понад 17% у порівнянні з аналогічним періодом у 2019-му. Також, за даними Асоціації американських видавців, зросли продажі електронних книг, кількість яких зменшувалася протягом останніх кількох років. Частка зростання становила понад 16%.

 

Серед популярних тем, які найбільше читали 2020-го були: антирасизм, історії про Дональда Трампа та мемуари Барака Обами. Також зріс попит на художню літературу, видання про садівництво, облаштування будинку, підтримання здоров’я. Але впали продажі релігійних книг і видань про подорожі.

 

Водночас ситуація була й лишається складною для незалежних книгарень. Їм довелося повністю перейти на онлайн-продажі та конкурувати за увагу читачів із такими гігантами як Amazon, Target, Walmart чи мережами потужних видавництв.

 

Нагадаємо, через коронавірусну кризу припинила своє існування найбільша книжкова виставка США BookExpo.