New York Times

Українська книжка ввійшла до переліку найкращого дитліту від NYT

11.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До рейтингу найкращих книжок для дітей та підлітків 2023 року від The New York Times увійшла книжка «Хто зробить сніг» Мар’яни Прохасько й Тараса Прохаська. Добірку дитячих книжок опублікували на сайті видання.

Книжка «Хто зробить сніг» надрукована видавництвом Elsewhere Editions в англійському перекладі Бориса Дралюка та Дженіфер Крофт.

 

«Ця мила, дивна, злегка філософська книжка, проілюстрована м’якими пістрявими малюнками, вперше видана в Україні, розповідає про новонароджених кротів-близнюків, які живуть у вигадливій лісовій спільноті. Назва походить від віри кротів у те, що коли вони помруть, то піднімуться до хмар і робитимуть сніг для тих, хто лишився позаду», — зазначають в The New York Times.

 

 

 

«Хто зробить сніг» вийшла 2013 року у Видавництві Старого Лева. Книжка стала переможницею конкурсу «Книга року ВВС-2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС-2013», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей», посіла перше місце рейтингу «Книжка року‘2013» у номінації «Дитяче свято» і потрапила до світового каталогу The White Ravens у 2014 році.

 

Повний перелік найкращих книжок за версією NYT можна переглянути за посиланням.

 

Як повідомлялося, The New York Times рекомендує нову книжку Сергія Жадана.

 

Читайте також: Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

 

Чільне зображення: колаж Читомо