The New York Times

The New York Times рекомендує нову книжку Жадана

29.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

The New York Times розпочало список нових видань з книжки Сергія Жадана «HOW FIRE DESCENDS: New and Selected Poems» («Як сходить вогонь: нові та вибрані вірші»). Книжка вийшла англійською мовою у перекладі Вірляни Ткач та Ванди Філіпс у Yale University Press.

«У цих віршах, зібраних з 2016 по 2022 рік, український поет згадує тяжке становище своїх земляків перед лицем російського імперіалізму та оплакує їхню смерть, “обмежену мовчанням, яке приходить з нею”», — ідеться в описі видання.

 

 

На Amazon книжка ввійшла у розділ нових випусків Russian & Soviet Poetry. До списку також увійшли дві книжки про росіян:

 

  • THE DISSIDENT: Alexey Navalny: Profile of a Political Prisoner («Дисидент: Алєксєй Навальний: Профіль політичного в’язня»), Девід Гершенгорн;

 

  • THE WIZARD OF THE KREMLIN («Чарівник кремля»), Джуліано Да Емполі, переклад Вілларда Вуда.

 

Першу книжку написав редактор The Washington Post із росії та Східної Європи. Як ідеться в анотації, вона описує біографію «адвоката, активіста та заклятого ворога Путіна», висвітлює його «вибухові антикорупційні розслідування» і замах на вбивство у 2020 році.

 

Друге видання розповідає історію Вадима Баранова, вигаданого радника путіна, який «досяг значних висот як політичний лідер кремля». Також в описі йдеться, що цей роман «досліджує руйнівну природу влади».

 

Як повідомлялося, Сергій Жадан став лавреатом літературної премії Швеції імені Курта Тухольського 2023.

 

Читайте також: У чому провина книжок? Російська література як свідок обвинувачення

 

Джерело: The New York Times


Чільне фото: Дмитро Ларін