бібліотеки

Третій альбом із саги пригод про репортера Тентена подарують бібліотекам України

13.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві презентували третій альбом із саги пригод про журналіста Тентена – «Тентен в Америці», який передадуть до українських бібліотек. Про це Читомо повідомило видавництво «Пінзель».

Комікс презентували Посол Королівства Бельгія в Україні Пітер Ван Де Вельде спільно з українським видавництвом «Пінзель». Захід відбувся у кав’ярні «Сafé Tintin». 

 

Посол Королівства Бельгія в Україні зазначив, що «Тентен в Америці» стає третім альбомом, який посольство Бельгії подарує значній кількості бібліотек України. 

 

«Після «Тентена у країні сов’єтів» та «Чорного острова» читачі вже зачекались на продовження саги. Вважаю також, що цей альбом стане хорошим прикладом для підлітків в реалізації своїх творчих амбіцій, бо з французької його переклала наймолодша за часів історії перекладів Тентена іноземними мовами (а його перекладено на 50 мов світу, українська стала 51-ою) 17-літня українська мисткиня Анна-Марія Баландіна», – зауважив Пітер Ван Де Вельде. 

Директор видавництва «Пінзель» Іван Рябчий повідомив, що друк альбому профінансувало посольство Королівства Бельгія. 

 

«Тож, одна з найвизначніших літературних пам’яток Бельгії стає доступною широкому загалу українською мовою. Також видання цього альбому підтримала мерія міста Брюссель, побратима Києва, та голова кабінету мерії Марії-Франс Ботт», – додав він.  

 

Окрім цього, Іван Рябчий зазначив, що невдовзі в Києві з’явиться мурал, присвячений Тентену.

Тентен — це перший європейський герой коміксів та символ Бельгії. Серія із 24 книг починалася з альбому про Радянський союз і його тоталітарний режим, зокрема, про голод і колективізацію. 

 

Окрім цього, автор коміксу, Жорж Ремі (Ерже) був антикомуністом. Саме тому перший альбом серії «Тентен у країні Сов’єтів» містить нищівну критику радянської системи, зокрема, у зрозумілій для європейського читача формі подана інформація про Голодомор. 

«Тентен в Америці» – це третій та один з найпопулярніших альбомів саги. 

 

Читайте також: Комікс – це мистецтво. Хтось сумнівається?

 

Фото: Ярослав Романюк