Василь Стус

Триває збір коштів на пам’ятник Василеві Стусу в Києві

05.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Поету й дисиденту Василю Стусові хочуть установити меморіальну дошку та бюст на будинку, де він жив у Києві. Про це повідомив депутат Роман Грищук у своєму телеграм-каналі.

За його словами, у Києві немає повноцінного пам’ятника поету, лише кілька меморіальних дощок та камінь-згадка у сквері на «Житомирській».

 

«Маємо не тільки очищати спільний простір від насаджених російських ідолів, але й створювати свій український», — наголошує Грищук.

 

Він повідомив, що ідея пам’ятника виникла ще рік тому, її підтримали син Василя Стуса Дмитро, жителі будинку на вулиці Чорнобильській, 13-А, де планують встановити бюст і дошку, а також Святошинська районна державна адміністрація.

 

 

Збір коштів організував благодійний фонд «Солом’янські котики». Долучитися до нього можна за посиланням

 

Активісти планують зібрати 462 000 грн. Кошти витратять на виготовлення дошки-пам’ятника, створення погруддя Василя Стуса та встановлення скульптури.

 

Благодійників залучають можливістю отримати низку додаткових нагород.

 

 

 

Як повідомлялося, нещодавно у Києві презентували номер журналу «Локальна історія», присвячений Василеві Стусу, а раніше на честь поета створили FVP-дрон. У 2023 році творчий архів Василя Стуса оцифрували, а також оприлюднили документальний фільм про нього.

 

Чільна ілюстрація: Солом’янські котики