Василь Стус

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

23.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.

У стрічці можна побачити людей, які близько знали митця: сина Дмитра, сестру Марію, однодумців Івана Драча та Левка Лук’яненка, а також Василя Овсієнка, який перебував в одній камері зі Стусом. У назву винесли фразу «Ваш Василь» — так поет підписував свої листи з ув’язнення.

 

«Документальну драму “Ваш Василь” треба глянути хоча б для того, щоб нагадати собі, за що ще ми не любимо все російське. Стус був із тих, хто вмів вести за собою людей. Він хотів писати вірші, а не бути донкіхотом. Та КДБ змусило його боротися з радянськими вітряками та врешті відібрало право голосу», — йдеться в анотації до фільму.

 

У фільмі можна побачити багато особистих історій про Стуса, невідомих широкому загалу: зокрема про те, як Стус протестував на показі «Тіней забутих предків», як переживав смерть Алли Горської та писав вірші в камері.

 

 

Над стрічкою працювали режисери Світлана Рудюк та Олександр Авшаров.

 

«Робота над стрічкою тривала близько 2 років. Коли продюсери запропонували цю тему, я з великою радістю і натхненням почала роботу, збір матеріалу, пошук художніх рішень. Ми з Олександром Авшаровим дуже багато часу проводили в архіві СБУ, вивчаючи справу Стуса. Ми записали ряд інтерв’ю зі знайомими, рідними, друзями Стуса. Дуже емоційним вийшло інтерв’ю з сином Дмитром, воно допомагає побачити Стуса не лише як поета, а й як батька, людину в колі родини. Також до роботи над фільмом долучився репер “Паліндром” (Степан Бурбан), написавши саундтрек “Не дожив” на вірш поета. Ця музика проходить наскрізною лінією крізь увесь фільм. А ще ми створили шрифт на основі почерку Стуса та використали його у графічному оформленні», — розповіла Рудюк у коментарі Читомо.

 

Також у фільмі покажуть обличчя Віктора Медведчука, який був адвокатом Стуса.

 

10% із кожного квитка стримінгова платформа передає фонду «Повернись живим», іще 50% – творцям кіно.

 

Нагадаємо, 2022 року у мережу виклали документальну стрічку про Григорія Сковороду.

 

Читайте також: В Україні створили документальний серіал про українських митців

 

Чільне фото: Вільне радіо