Берлін

У Берліні назвали площу на честь Одеси

18.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У берлінському районі Ліхтенберг офіційно відкрили нову Одеську площу Odesaplatz. Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Німеччині.

«Ми обрали Одесу з трьох причин: це — одне з ключових міст оборони України, її визвольної боротьби за незалежність, тому ще це стратегічно важливий порт, а також тому, що мало знайдеться міст настільки багатонаціональних, як Одеса», — заявив бургомістр берлінського району Ліхтенберг Міхаель Грунст.

 

На сторінці українського посольства також висловили вдячність районному раднику Міхаелю Шеферу та бургомістерці Францисці Гіффай, яка у 2021 році запропонувала кожному з 12 районів Берліна перейменувати один топонім на честь України. 

 

Під час відкриття площі представник керівництва району Мартін Шефер повідомив, що лише в районі Ліхтенберг прихистили близько 5 тисяч українських біженців.

 

У посольстві зазначили, що Ліхтенберг прислухався до звернень української громади та застосував в німецькій назві площі саме український правопис: Odesaplatz, лише з одним S.

 

Як повідомлялося, парк у берлінському районі Штегліц-Целєндорф назвали на честь Харкова.

 

Нагадаємо, на знак солідарності з Україною у 14 країнах світу перейменували чи назвали на честь України близько 20 вулиць і площ.

 

Читайте також: Українська революція #KyjiwNichtKiew у німецькій мові

 

Джерело: womo.ua

Світлини: фейсбук посольства України в Німеччині