Білорусь

У Білорусі оштрафували журналіста за ввезення книжки про участь білорусів у війні на сході України

09.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Білорусі журналіста видання «Настоящее время» Романа Васюковича оштрафували через ввезену з України книжку «Білоруський Донбас», яку влада визнала «екстремістською». Про це повідомляє Еўрарадыё у телеграмі.

 

Судове засідання відбулось у Мінську 7 квітня. Васюкович отримав максимальний штраф, передбачений статтею «Поширення, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності», що складає 580 рублів. Журналіст буде оскаржувати постанову суду.

 

Зауважимо, 6 квітня у помешканні Васюковича правоохоронці провели обшуки, однак, за словами Романа, нічого протизаконного знайдено не було.

 

«Білоруський Донбас» — це журналістське розслідування Катерини Андреєвої та Ігоря Ільяша про участь білорусів у війні на сході України, про роль у ній білоруських спецслужб і самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Книжка вийшла друком в Україні у видавництві «Фоліо» 2020 року.

Про наявність екстремізму в розслідуванні Мінська експертна комісія повідомила у своєму висновку від 29 січня 2021 року.

 

Як зазначається, у грудні 2020 року у журналіста Романа Васюковича, який повернувся до Мінська з Києва, прикордонна служба Білорусі вилучила ноутбук та два примірники «Білоруського Донбасу», які відправили на експертизу.

 

24 лютого на Васюковича склали протокол за ч. 1 ст. 17.11 Кодексу про адміністративні правопорушення. Що саме у книжці є «екстремізмом», Васюковичу не пояснили.

 

Нагадаємо, 24 лютого стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують медіа «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Зокрема, у межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

 

Чільна: euroradio.fm