архів

У Держархіві Львівської області оцифрували понад 200 тисяч документів

11.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Державному архіві Львівської області, в якому зберігається понад 2 млн 600 тисяч справ, оцифрували понад 200 тисяч документів.

В архіві зберінаються справи австро-угорського, польського, німецького, радянського періодів, а також від проголошення української незалежності до сьогодення.

 

«Ми маємо документи австро-угорської та польської доби, періоду окупації німцями й Совєцького Союзу і незалежності України. Зараз наші фонди постійно поповнюються матеріалами російсько-української війни і віримо, що найближчим часом надійдуть архівні документи про відновлення України і перемогу. Народ, який не береже своє минуле, не має права на майбутнє. І ми робимо все можливе, щоб зберегти українське минуле в документах. Зараз ми працюємо над створенням цифрових копій наших фондів», — розповіла заступниця директора Державного архіву Львівської області Галина Кордіяка.

 

За її словами, найперше оцифровують документи, які мають важливу історичну цінність, а також ті, що найбільш затребувані українцями та іноземцями.

 

За словами головного спеціаліста відділу зберігання та забезпечення документів Василя Петришина, для архіву надзвичайно важливі умови зберігання: постійний контроль температури та вологості повітря, спеціально заклеєні вікна, тому з початком повномасштабної війни в архіві подбали про те, щоб документи були в безпеці. Для цього використовують евакуаційні вогнетривкі та водонепроникні мішки й шафи-сейфи.

 

«Ми презентували проєкт оцифрування архівних справ, який складається з двох частин: платформи, на якій усе розміщують, та самих оцифрованих документів. База оцифрованих документів пришвидшить роботу дослідників та спростить доступ до необхідних документів», — додав заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку Олександр Кулепін.

 

Нагадаємо, у 2021 році в Харківському Літмузеї оцифрували експонати, а в Острозькому музеї книги та друкарства — старовинні рукописи, зокрема Острозьку біблію. Згодом їх виклали у вільний доступ.

 

Джерело: Укрінформ

Чільне фото: Львівська обласна державна адміністрація