Дніпро

У Дніпрі відкрилася нова книгарня «Ніша»

21.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Дніпрі відкрилася нова незалежна книгарня «Ніша». Про це Читомо повідомила співзасновниця книгарні Галина Луценко.

Вона розповіла, що ідея відкрити книжкову крамницю подружжю Олега Бутенка й Галини Луценко виникла не раптово: «Я працювала у видавництві, згодом – з авдіокнижками. Люблю читати, скільки себе пам’ятаю. Мій чоловік Олег своє життя пов’язав з кавою, він може невтомно розповідати про неї годинами. Тож ми вирішили об’єднати ці наші суперсили в одному закладі».

 

За словами Галини, спонукою до відкриття стали київський «книгарневий бум», а також засилля російської й піратської книжки у Дніпрі й незручність розташування інших книгарень в місті. Роботу над крамницею розпочали в січні 2023 року.

 

Засновниця каже, що назву «Ніша» обрали через низку причин:

 

  • Приміщення закладу нагадує нішу в будинку, в якій можна поселити книжки;
  • Ніша книгарні-кав’ярні, яка ще не заповнена у Дніпрі;
  • Нішева пропозиція, яка згуртує однодумців.

 

Наразі у крамниці можна придбати книжки 25 видавництв, фокус «Ніші» на малих і середніх видавництвах, книжок яких обмаль у фізичних книгарнях Дніпра.

 

«З перших днів ми зрозуміли, що дніпряни чекали на “Вавилонську бібліотеку”, Pabulum, ArtHuss, з-поміж дитячих – “Блим-блим”, “Крокус”. Згодом плануємо розширювати асортимент й іншими видавництвами, включно з англомовною літературою», — поділилася Галина Луценко.

 

 

«Обираючи видання, ми намагалися познайомити дніпрян з малими і середніми видавцями, яких не так легко знайти у фізичних книгарнях Дніпра», — повідомили на фейсбук-сторінці крамниці. Відвідати її можна за адресою пр. Д. Яворницького, 67.

 

У планах засновників «Ніші» на майбутнє — велика книгарня, в котрій відбуватимуться літературні події й буде дитячий куточок.

 

Раніше Читомо повідомляло про відкриття книжкових крамниць «Filosofi» та «Лісова книгарня» в Ірпені, а також книгарні «Герої» у Вінниці.

 

Фото: Ніша